Domů / Hry & aplikace / Krásné fotografie získáte díky šikovným programům

Krásné fotografie získáte díky šikovným programům

Skončil čas dovolených a nastává čas přebíráním se nových fotografií a vzpomínání na krásné zážitky. Ne každý je však zkušený fotograf a umí vykouzlit nádherné fotografie. To však nemusí nutně znamenat, že nepovedené snímky musí skončit v koši. Moderní technologie nabízí hned několik desítek povedených nástrojů, které dokážou upravit fotografie do krásné podoby. Přinášíme vám par rad, jaké programy hledat, co od nich čekat a další možnosti, které grafické programy nabízí.

Jak vylepšit fotografie

K vylepšení fotografií slouží grafické editory. Nabízí hned několik stovek funkcí, jako je doostření, vylepšení expozice, vyvážení bílé nebo snížení hladiny šumu a spousty dalších. To však není všechno. Díky jednotlivým funkcím můžete své fotografie vylepšit i o řadu efektů. Své oblíbené momenty předěláte snadno na olejomalbu, negativ nebo starou fotografii. Díky těmto programům tak můžete zachránit nejeden nepovedený snímek.

Jaké máte možnosti

Na trhu existuje celá řada programů. Některé jsou více povedené, jiné zase méně. Spousty jich je zadarmo a za jiné si zase musíte připlatit. Jedním z oblíbených grafických editorů, který je zadarmo, je Gimp. Ten nabízí pokročilé funkci a nástroje (štetec, pero, grafické filtry, skripty, atd.) Verze programu je k dispozici pro Linux či Windows.

Dalším programem, který je zadarmo, je PhotoFiltre Studio (novější verze jsou zpoplatněny částkou 350 Kč).  Tento program je kompletní grafický editor, který nabízí užitečné funkce a zajímavé efekty. Součástí programu je i čeština, která usnadní ovládání.

Program, který ocení více zkušení uživatelé, se jmenuje Zoner Photo Studio. Je to skvělá alternativa k populárnímu programu Adobe Photoshop. Využívat v této aplikace můžete pokročilejších nástrojů a funkcí na úpravu fotografií. Tento program si můžete vyzkoušet zdarma, ale za plnou verzi zaplatíte v rozpětí od 300 do 800 Kč.

Shlédněte také

Odhalte tajemství knižních skřítků

Tajemství jedné knihovny aneb ze života knižních skřítků je interaktivní knížka pro děti mladšího školního …