Domů / Hry & aplikace / Need for Speed Most Wanted
Need for speed
Need for speed

Need for Speed Most Wanted

Letošní ročník E3 přinesl spousty žhavých novinek, které nenechají spát nejednoho hráče. Když se zahájil videoherní summit objevil se nový díl Need for Speed Most Wanted, který má na starost studio Criterion (známé titulem Burnout, NFS Hot Pursuit). První díl MW vyšel v roce 2005 a pro spousty hráčů se stal titulem nepřekonaným, jednalo se o volné navázání předchozího dílu Need for Speed Underground 2.

nfs_most_wanted-1V tomto díle se objevily ale prvky jako střídání dne i noci, honičky s policií a možnost zpomalit čas nebo dokonce srážet různé objekty, které bránili protivníkům, či policistům v jízdě. (např. Stožár s reklamní koblihou od pekárny) a samozřejmě volný pohyb po městě. Po 7 letech se vrací tento silný díl závodní série v novém kabátě a přináší jisté změny,
které hráče buď odradí, či naopak dostanou.

Need for speed pod lupou

V první řadě byly vyvráceny spekulace o návaznosti děje na předešlý díl ( MW „1“). Děj bude zasazen do městečka Fairhaven City a opět na hráče čeká volný pohyb po městě. Vývojáři skloubili své předešlé zkušenosti z her Need for Speed Hot Pursuit a Burnout, a do hry zasadili dostatečný počet událostí, výzvy a závody, které se postarají o to, aby závodění mělo smysl a bylo akční. Hra bude obsahovat spousty licencovaných vozů mnoha světových automobilek jako je například Porsche, Nissan aj. Opět se dostáváme k arkádovému jádru jak je u NFS zvykem a proto na hráče čekají různé zkratky, skokánky a jiné prvky, které pomohou se dostat na vedoucí pozici nebo také o ni přijít.

dodge-challenger-srt-nfs-most-wanted

Další aspekt hry, který dokáže hráče potěšit jsou již zmiňované policejní honičky, kde se autoři inspirovali původním dílem Most Wanted a převzali je, navíc na vrch slíbili dobře vypadající bouračky. Sice se nebude jednat o propracovaný systém poškození vozidel, přeci jenom je to arkádový žánr, ale ztráta blatníku, či zrcátka by se ve hře měla objevit. Kapitola na kterou spousty hráčů kladlo dotazy se týká tuningu. Vývojáři se nechali slyšet, že hráč si bude moci změnit barvu vozidla, různě kombinovat barevné schéma vozidla, ale také si vyměnit podvozek či jiné technické vychytávky. Avšak tuning jako byl například v NFS Underground 2 se ve hře neobjeví. Need for Speed Most Wanted vychází v Česku a na Slovensku 2. listopadu 2012 ve verzích pro Xbox 360, PlayStation 3, PlayStation Vita, PC, iOS a Android.

Shlédněte také

Chytrý telefon jako herní konzole? Se speciálním ovladačem to není problém

Chytrý telefon jako herní konzole? Se speciálním ovladačem to není problém Chytré telefony jsou stálicí …