Domů / Hry & aplikace / Euro Truck Simulator 2
Euro Truck Simulator 2
Euro Truck Simulator 2

Euro Truck Simulator 2

Máte rádi jízdu v autě? Lákají Vás dlouhé cesty? A co takhle rovnou vyrazit s těžkým kolosem do Evropy? Ano čtete správně. V září vychází další díl kamionového simulátor s názvem Euro Truck Simulator 2.

ets2Herní série s touto tématikou vyvíjí pražské studio SCS Software, které vydalo svůj první simulátor tahačů už v roce 2002 pod názvem Hard Truck: 18 Wheels of Steel, kde se hráči vrhli do USA a brázdili cesty napříč Amerikou, Kanadou a Mexikem. Stalo se pravidlem, že co nový rok, to nový titul, ale čas běží jako voda a vývojáři se zasekli už druhým rokem na posledním chystaném titulu.
Poslední díl, který se chystá na letošní září, je zasazen opět do Evropy (jako tomu bylo v předchozím díle), vývojáři nám slibují mnohem větší herní svět, prý přejet z jednoho konce mapy na druhý zabere 2 hodiny čistého herního času.

Euro Truck Simulator 2 nabízí mnoho možností

Při jízdě potkáte spousty budov, mostů, či památek zpracovaných podle reálných předloh. Podíváte se do centrální Evropy, Anglie, Itálie a na Slovensko. Herní engine byl značně posílen a jeho možnosti jsou opravdu obrovské. Například hlavní novinka hry je vizuální tuning tahačů. Pokud si pořídíte tahač a vyděláte si nějaké ty penízky, můžete si od pořízení nových kol až po přidání bočních výfuků, rámů, světel na kabině. Ale i to není všechno, měnit můžete motory, interiéry nebo dokonce si přidat další nápravu a mít 6×4 pohon.

Na hráče čeká 7 evropských značek tahačů, např. Mercedes, Volvo, Scania, Renault aj. Také by jsme měli vyzdvihnout grafické zpracování hry. Hra podporuje HDR a při novém zpracování denních dob, střídání počasí, mlhy, to vypadá vskutku parádně. Aby toho nebylo málo, každý stát má svoje dopravní značení, ale i SPZ, proto vývojáři zasadili do hry generátor právě na SPZ a hnedka poznáte že jste v jiném státě. Kromě
jiných značek v jazyce, ve kterém se mluví v dané zemi, je to vidět už na první pohled u dopravy. AI doznala také úprav a podle videií z vývoje to vypadá, že už konečně se nebudeme muset bát vjet na silnice.

Hra bude mít v sobě malý „RPG“ neboť za odvozené zakázky dostanete zkušenosti, které uplatníte v „nákupu“ lepších skillů na Váš profil. Říkáte si, co se může vylepšovat u řidiče? Například můžete vozit těžší náklady, jezdit delší trasy, nebezpečné náklady (ADR) a mnoho dalšího. Když, ale jezdíte už nějakou tu chvíli a zjistíte, že už máte dostatek peněz, není nic jednoduššího, než si založit vlastní společnost a tu spravovat. V novém díle byl management společnosti také upraven a jednoduše řečeno, jaké možnosti máte Vy, takové mají Vaši řidiči, záleží jen na Vás jak zainvestujete do Vaší firmy. Hra vychází v září tohoto roku na PC.

Shlédněte také

Největší veletrh spotřební a výpočetní techniky přinesl zajímavé novinky

Minulý týden se konala v Las Vegas událost, kterou čekají všichni milovníci spotřební a výpočetní techniky. …