Domů / Hry & aplikace / Euro Truck Simulator 2
Euro Truck Simulator 2
Euro Truck Simulator 2

Euro Truck Simulator 2

Máte rádi jízdu v autě? Lákají Vás dlouhé cesty? A co takhle rovnou vyrazit s těžkým kolosem do Evropy? Ano čtete správně. V září vychází další díl kamionového simulátor s názvem Euro Truck Simulator 2.

ets2Herní série s touto tématikou vyvíjí pražské studio SCS Software, které vydalo svůj první simulátor tahačů už v roce 2002 pod názvem Hard Truck: 18 Wheels of Steel, kde se hráči vrhli do USA a brázdili cesty napříč Amerikou, Kanadou a Mexikem. Stalo se pravidlem, že co nový rok, to nový titul, ale čas běží jako voda a vývojáři se zasekli už druhým rokem na posledním chystaném titulu.
Poslední díl, který se chystá na letošní září, je zasazen opět do Evropy (jako tomu bylo v předchozím díle), vývojáři nám slibují mnohem větší herní svět, prý přejet z jednoho konce mapy na druhý zabere 2 hodiny čistého herního času.

Euro Truck Simulator 2 nabízí mnoho možností

Při jízdě potkáte spousty budov, mostů, či památek zpracovaných podle reálných předloh. Podíváte se do centrální Evropy, Anglie, Itálie a na Slovensko. Herní engine byl značně posílen a jeho možnosti jsou opravdu obrovské. Například hlavní novinka hry je vizuální tuning tahačů. Pokud si pořídíte tahač a vyděláte si nějaké ty penízky, můžete si od pořízení nových kol až po přidání bočních výfuků, rámů, světel na kabině. Ale i to není všechno, měnit můžete motory, interiéry nebo dokonce si přidat další nápravu a mít 6×4 pohon.

Na hráče čeká 7 evropských značek tahačů, např. Mercedes, Volvo, Scania, Renault aj. Také by jsme měli vyzdvihnout grafické zpracování hry. Hra podporuje HDR a při novém zpracování denních dob, střídání počasí, mlhy, to vypadá vskutku parádně. Aby toho nebylo málo, každý stát má svoje dopravní značení, ale i SPZ, proto vývojáři zasadili do hry generátor právě na SPZ a hnedka poznáte že jste v jiném státě. Kromě
jiných značek v jazyce, ve kterém se mluví v dané zemi, je to vidět už na první pohled u dopravy. AI doznala také úprav a podle videií z vývoje to vypadá, že už konečně se nebudeme muset bát vjet na silnice.

Hra bude mít v sobě malý „RPG“ neboť za odvozené zakázky dostanete zkušenosti, které uplatníte v „nákupu“ lepších skillů na Váš profil. Říkáte si, co se může vylepšovat u řidiče? Například můžete vozit těžší náklady, jezdit delší trasy, nebezpečné náklady (ADR) a mnoho dalšího. Když, ale jezdíte už nějakou tu chvíli a zjistíte, že už máte dostatek peněz, není nic jednoduššího, než si založit vlastní společnost a tu spravovat. V novém díle byl management společnosti také upraven a jednoduše řečeno, jaké možnosti máte Vy, takové mají Vaši řidiči, záleží jen na Vás jak zainvestujete do Vaší firmy. Hra vychází v září tohoto roku na PC.

Shlédněte také

Chytrý telefon jako herní konzole? Se speciálním ovladačem to není problém

Chytrý telefon jako herní konzole? Se speciálním ovladačem to není problém Chytré telefony jsou stálicí …