Domů / Novinky / BeBot – první solárně pohánění robot na čištění pláží

BeBot – první solárně pohánění robot na čištění pláží

Plastový odpad najdeme nejen v oceánech, ale také na plážích po celém světě. Velké i malé kusy plastového odpadu jsou velmi nebezpečné pro zvířata, ale i pro celkový ekosystém. Na mnoha místech se sbírá plastový odpad ručně a s pomocí ručních prosévačů, jinde pomáhají třeba i traktory. Takové čištění pláží od plastů je však velmi náročné a namáhavé.

Robot, který čistí pláže

Se skvělým vynálezem přišla společnost Poralu Marine, která vyrobila robota zaměřeného na čištění pláží. Tento robot může pomáhat lidem s čištěním pláží, ale může fungovat také zcela samostatně. Toto zařízení mechanicky prosévá písek, aby z něj byly odstraněn plastový odpad a další nečistoty. Robot pracuje takovým způsobem, aby nenarušil místní prostředí. BeBot nijak nezatěžuje životní prostředí, protože je poháněn solárními články. Jeho účinnost je velmi vysoká, dokáže za 1 hodinu vyčistit až 3000m2 pláže. Používá k tomu malé prosévací mřížky 1 cm x 1 cm k oddělení drobných předmětů od písku.

BeBot už aktivně čistí pláže

BeBot už aktivně čistí pláže. Jednou z prvních společností, které ho používají je 4Ocean. Společnost 4Ocean používá tyto roboty na jižní Floridě a v plánu je jejich využití i na Havaji a na dalších místech.

„Neustále hledáme inovativní technologie, které by zlepšily naše možnosti čištění, a jsme nadšeni, že můžeme spolupracovat se společností Poralu Marine na zavedení tak působivé technologie,“ řekl Alex Schulze, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti 4ocean. „Se spuštěním systému BeBot jsme schopni pracovat chytřeji a udržitelně a zároveň obnovovat plast, který již viděl oceán, a zabránit tomu, aby se tam nový plast vůbec dostal.“

Shlédněte také

CNC laser vám zajistí precizní výpalky z plechu

Laser se využívá v mnoha oblastech a jednou z nich je řezání materiálů. Jedná se …