Domů / Novinky / BeBot – první solárně pohánění robot na čištění pláží

BeBot – první solárně pohánění robot na čištění pláží

Plastový odpad najdeme nejen v oceánech, ale také na plážích po celém světě. Velké i malé kusy plastového odpadu jsou velmi nebezpečné pro zvířata, ale i pro celkový ekosystém. Na mnoha místech se sbírá plastový odpad ručně a s pomocí ručních prosévačů, jinde pomáhají třeba i traktory. Takové čištění pláží od plastů je však velmi náročné a namáhavé.

Robot, který čistí pláže

Se skvělým vynálezem přišla společnost Poralu Marine, která vyrobila robota zaměřeného na čištění pláží. Tento robot může pomáhat lidem s čištěním pláží, ale může fungovat také zcela samostatně. Toto zařízení mechanicky prosévá písek, aby z něj byly odstraněn plastový odpad a další nečistoty. Robot pracuje takovým způsobem, aby nenarušil místní prostředí. BeBot nijak nezatěžuje životní prostředí, protože je poháněn solárními články. Jeho účinnost je velmi vysoká, dokáže za 1 hodinu vyčistit až 3000m2 pláže. Používá k tomu malé prosévací mřížky 1 cm x 1 cm k oddělení drobných předmětů od písku.

BeBot už aktivně čistí pláže

BeBot už aktivně čistí pláže. Jednou z prvních společností, které ho používají je 4Ocean. Společnost 4Ocean používá tyto roboty na jižní Floridě a v plánu je jejich využití i na Havaji a na dalších místech.

„Neustále hledáme inovativní technologie, které by zlepšily naše možnosti čištění, a jsme nadšeni, že můžeme spolupracovat se společností Poralu Marine na zavedení tak působivé technologie,“ řekl Alex Schulze, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti 4ocean. „Se spuštěním systému BeBot jsme schopni pracovat chytřeji a udržitelně a zároveň obnovovat plast, který již viděl oceán, a zabránit tomu, aby se tam nový plast vůbec dostal.“

Shlédněte také

HLAVOLAMY POD TAKTOVKOU 21. STOLETÍ

Za první historicky známý mechanický hlavolam bývá považován tzv. Ostomachion, dřevěný puzzle sestávající ze čtrnácti …