Domů / Byznys / Home office není dovolená, aneb Naučte se pracovat efektivně i z domova

Home office není dovolená, aneb Naučte se pracovat efektivně i z domova

Práce z domova je jako splněný sen. Ale může se změnit v noční můru. Třeba v momentě, kdy zjistíte, že jste za týden udělali tolik práce, kolik v kanceláři hravě zvládáte za dva dny. Nedávejte to za vinu Netflixu, seriály si přece můžete pustit mimo pracovní dobu. Anebo v době pauzy jakožto motivační odměnu. Abyste po celou dobu udrželi tempo a výrazně zvýšili efektivitu práce, dodržujte následující doporučení.

Udržujte původní pracovní návyky

Fakt, že většinu dne strávíte na gauči v pyžamu a s notebookem na klíně, může mít na produktivitu práce drtivý dopad. Proto se snažte dodržovat režim, který aplikujete již léta. Ráno se převlečte a pracovní outfit sundejte až po pracovní době. I taková drobnost jako košile může výrazně usnadnit přechod do pracovního módu.

Zařiďte si pracovní koutek

Máte k dispozici celou místnost? Skvělé! Zavřete za sebou dveře a vysvětlete ostatním členům domácnosti, že potřebujete klid. Psychická práce vyžaduje soustředění a s každým vyrušením klesá úroveň produktivity na bod mrazu. Pokud pracovnu nemáte, vymezte si alespoň oddělený pracovní kout v méně frekventované části domácnosti. Nezapomeňte si ho zvelebit – v příjemném prostředí efektivita práce roste.

Naučte se efektivně komunikovat

Při komunikaci s klienty, ale také s kolegy a obchodními partnery používejte kvalitní CRM řešení. Získáte vynikající přehled o všech e-mailech a telefonátech, stejně jako o aktuálním stavu rozpracovaných projektů. CRM vám usnadní vedení a správu reklamních kampaní, poslouží jako úložiště dokumentů a zjednoduší plánování pracovních aktivit.

Myslete realisticky

Rozhodli jste se, že si dáte pár dní volna a pracovní úkoly, jejichž řešení běžně zabírá celý pracovní týden, vyřešíte za dva dny? Možná se vám to povede, ale s nejvyšší pravděpodobností nedosáhnete požadované úrovně kvality a náprava odbyté práce vám zabere ještě více času. Použijte raději software pro řízení projektů a rozplánujte si úkoly tak, abyste je stihli v termínu a nedostali se do nepříjemného stresu.

Shlédněte také

Česká vývojářská firma Geewa vstoupila se svojí mobilní hrou Smashing Four na americký trh. Jak se jí daří?

Geewa se proslavila verzí kulečníku Pool Live Tour na Facebooku. V době největší slávy si ji …