Domů / Novinky / Nová generace akční GoPro kamery je tady!

Nová generace akční GoPro kamery je tady!

Akční kamery GoPro Hero 5 Session a Hero 5 Black byly představeny široké veřejnosti teprve před týdnem. Tuzemští prodejci je však už zařadili do své nabídky. Cena, za kterou lze akční kameru pořídit, se víceméně rovná sumě, za které se nabízeli loňské modely obou novinek. Prodejci elektroniky tak pokračují v trendech, jaké nastolili minulý rok.

Cena přesáhne deset tisíc korun

Novinky s cenou nijak nemanipulují. Menší verze Hero 5 Session se nabízí za 8999 Kč, za větší model Hero 5 Black zaplatíte necelých 12 tisíc korun. V případě, že budete chtít srovnat cenu, moc si nepomůžete. Ceny se liší maximálně v řádu několika korun. Výrazné výkyvy cen nečekejte. S největší pravděpodobností se jedná o ceny doporučené výrobcem.

Aktuálně si nový model akční kamery můžete pouze předobjednat. Přesné datum vydání a zahájení prodeje není známo. S největší pravděpodobností, se prodejci dočkají naskladnění někdy kolem půlky října.

Jaké jsou novinky

Kamera GoPro Hero 5 Black přináší řadu novinek. Jedním ze zlepšení, které ocení uživatelé, je absence vodotěsného pouzdra. Kamera je nově vodotěsná sama od sebe. Dále obsahuje dotykový displej (2 palce), který se rozprostírá po celé zadní straně. Další zajímavé změny se nachází ve vnitřnostech přístroje. Novinka obsahuje GPS senzor, který vám poskytne informace o poloze, v které byla fotografie či video pořízeno.

Kamera Hero 5 Black je osazena čipem s 12 magapixelovým rozlišením a je schopna pořizovat 4K videa při 30 snímcích za sekundu. Pro natáčení ve Full HD je připraveno 120 snímků za vteřinu. Nově je také k dispozici stabilizace obrazu.

Pro model Hero 5 Session jsou předností především kompaktní rozměry. Model dokáže také natáček 4K video při 30 snímcích za sekundu. Není však vybavena vlastním displejem a zachovává si tak své malé rozměry. Nově je ji však možné ovládat pomocí hlasu.

Shlédněte také

CNC laser vám zajistí precizní výpalky z plechu

Laser se využívá v mnoha oblastech a jednou z nich je řezání materiálů. Jedná se …