Domů / Novinky / Nízká hmotnost a tenká konstrukce – to je nový telefon od Coolpadu

Nízká hmotnost a tenká konstrukce – to je nový telefon od Coolpadu

Extravagantní vzhled s prvky elegance byl výsadou hlavně chytrých telefonů, u kterých se cenová hladina pohybovala v desítkách tisíc korun. Nejnovější trendy však ukazují, že designové ambice mají i chytré telefony, které spadají do segmentu těch levnějších přístrojů. Jedním z takových přístrojů je nový chytrý telefon Coolpad Modena 2, která sází na nízkou hmotnost a tenkou konstrukci.

Druhá generace oblíbeného modelu je tady

Na první pohled druhá generace modelu Modena působí tak nějak nemotorně a budí veliký dojem. V současné době jsou totiž trendy chytré telefony s velkou dotykovou obrazovkou, která začíná kolem 5,5 palce. Přestože tento chytrý telefon disponuje takto velkým displejem, udržel si poměrně útlý pas a jeho tloušťka je 7,8 mm. K údivu vás dostane i nízká hmotnost, novinka váží 143 g.

Co nabízí smartphone Modena 2Coolpad Modena 2 - archiv výrobce2

Panel, který je nasazený na telefonu disponuje pouze rozlišením HD, tedy 1280 x 720 obrazových bodů. Přesto zobrazuje velmi věrně barvy a obraz není nijak deformovaný ani při pohledu ze strany.

Uvnitř přístroje nalezneme čtyřjádrový procesor Mediatek MT6735p, který pracuje s frekvencí 1 GHz. Čip poskytuje 2 GB operační paměti. Výkon není příliš oslnivý, ale pokud srovnáte pořizovací cenu, která se pohybuje kolem čtyř tisíc korun, rázem máte výkonný telefon.

Pro data je připraven úložný prostor s kapacitou 16 GB. Nechybí slot na paměťové karty, který vám rozšíří prostor pro vaši hudbu, fotografie či videa. Přední a zadní fotoaparát disponuje rozlišením 8 Mpx a hlavní snímač na zadní straně dodala společnost Sony.

Na našem trhu se chytrý telefon Coolpad Modena 2 objevil zhruba před týdnem. Ceny začínají někde kolem necelých čtyř tisíc korun. Naleznou se však nabídky, které hravě překonávají i hranici pěti tisíc korun.

Shlédněte také

CNC laser vám zajistí precizní výpalky z plechu

Laser se využívá v mnoha oblastech a jednou z nich je řezání materiálů. Jedná se …