Domů / Doporučujeme / Připravte se na přezutí

Připravte se na přezutí

Doby, kdy jsme jezdili se svými automobily po celý rok na jedněch pneumatikách jsou již v nenávratnu. V současné době platí zákonná povinnost používat od 1.11. do 31.3. zimní pneumatiky. Je to jistě správné a nutné opatření, neboť jízda po zasněžené nebo zledovatělé vozovce na letních gumách je hazardem.

Rozdíl mezi letními a zimními pneumatikami je totiž značný. Zimní dezén lépe zabírá, lépe odvádí vodu a sníh a také je měkčí, takže lépe přilne ke zledovatělému povrchu silnic. Výhodou je hlavně v kopcovitých terénech s vrstvou sněhu, kde byste na letních pneumatikách těžko uspěli. Výhodou letních pneumatik je zase lepší přilnavost k rozpálenému povrchu vozovky. Jezdit v létě na zimních gumách, což někteří motoristé dělají více méně z pohodlnosti, není dobré z hlediska vyšší spotřeby paliva a také rychlejšího opotřebení zimních gum, které mají měkčí dezén.

Ohledně výměny pneumatik má každý vlastník vozidla dvě možnosti. Buď přenechá tuto práci pneuservisu, nebo si pořídí druhou sadu. Má tak k dispozici jedna celá kola s letními a druhá se zimními pneumatikami. Díky této výhodě se nemusí spoléhat na servis, objednávat se, případně čekat ve frontě a ještě platit stále vyšší cenu za provedení výměny. Pneumatiky, resp. celá kola si vymění v klidu sám a má po starostech. Jedinou starostí je zakoupit ty správné pneumatiky.

Jak a kde kupovat

Dnes se setkáte s nabídkou pneumatik i v supermarketech, kam běžný občan zavítá především za nákupem potravin, ošacení nebo vybavení domácnosti. Nakupovat pneumatiky je mnohem prozíravější u odborníků. Máte tak větší jistotu, že nenarazíte na nekvalitní gumy, které by vás vyšly možná o něco levněji, zato by vám mohly způsobit vážné komplikace.

Rozhodně se vyplatí vybrat si prodejce, který disponuje profesionálním zázemím, má bohaté zkušenosti, pestrý výběr pneumatik a ještě vám poskytne cenné odborné rady. Takovým prodejcem je PNEU OK shop s.r.o., který má mnohaleté zkušenosti v oblasti prodeje a služeb. Najdete zde bohatý sortiment od levných pneumatik a disků až po luxusní výrobky renomovaných značek. Vedle pneumatik zde můžete pořídit i disky a také skvělá alu kola, která mají oproti klasickým plechovým diskům mnoho výhod. Nezreznou, jsou efektnější na pohled a především díky jejich nižší váze uspoříte pohonné hmoty.

Shlédněte také

Online propagace v zahraničí může nastartovat váš růst

Celý svět je příliš velký na to, abyste prodávali jen v České republice. Možná máte …