Domů / Hry & aplikace / Forza Horizon

Forza Horizon

Forza byla vždy považována za nejlepší závodní simulátor na konzoli xbox360, precizně vytvořená grafika, nově zabudovaný kinect, prostě má to svým způsobem šťávu. Jediná věc, která spousty hráčům opravdu chyběla, byla možnost volného ježdění. Tím nemyslíme, vlítnout na okruh a jen tak jezdit, tato možnost ve Forze vždy byla a je.

2 (2)Ale Forza Horizon v sobě nese hlavní novinku v podobě otevřeného světa. Hráč se přesune z okruhů do státu Colorado a závody se přesouvají na okresní silnice, dálnice a do měst. Že by Vás nudila jízda po asfaltu? Není problém, co takhle šatolina, bláto nebo štěrk? Ano, čtete dobře, všechny závody, které Forza Horizon nabídne nebudou jen čistě na asfaltu, například je možnost jezdit do hor Rockies. Dále ve Forze se objeví duny, pláně, savany, kaňony a mnoho dalšího.

Ovšem co by to bylo za svět, jezdit si jen tak po otevřeném prostranství a nikde nic, toho se hráči bát nemusí, ve hře se totiž objeví provoz, tudíž si jako závodník budete muset dávat pozor na to, co děláte a kolik jedete. Další hlavní novinkou, která se ve hře objeví jsou denní doby. Střídání dne a noci, včetně západu a východu slunce. Vypadá to na první pohled opravdu famózně. Ještě aby ne, když vývojáři spojili všechny své zkušenosti i s dalšími studii jako jsou Codemasters (TDU Unlimited), Rockstar North, Criteion a původní vývojáři z Turn 10 (Forza Motorsport).

Forza Horizon si skutečně užijete

Hlavním cílem hry je spojit možnosti, které se objevili u TDU a Forza Motorsport a společnými silami vytvořit precizní závodní simulátor. Pokud se podíváme na vývoj hry, musíme vyzdvihnout, že vývojáři se snaží co nejreálněji simulovat chování vozidel na různých typech povrchů. Vozidla byla převzata z Forza Motorsport 4, tak jako engine a fyzika. Ovšem nebojte se, že by se opakovalo něco ze čtyřky. Bylo vytvořeno detailní prostřední, kde můzete jet kamkoliv, kdykoliv se Vám zachce. Kromě střídání dne a noci, se nám představí i střídání počasí a když si to spojíme se  zkušenostmi, jak vypadala Forza 4, určitě je se na co těšit.

Hra má také v sobě podporu online závodění, kdy můžete se svými kamarády se předhánět o co nejlepší čas, rychlejší průjezdy a mnoho dalšího. Jedná se tzv. Festival, kde je možnost si prohlížet vozy ostatních hráčů, poslouchat nejnovější songy a samozřejmě mezi sebou závodit. Online sociální hub hry poběží na sociálním systému Rivals, který je i ve Forza 4, kde hráči dostávají silné dávky informací o jejich soupeřích, kamarádech a misemi, které se dají splnit. Forza Horizon vychází exkluzivně na Xbox 360 již 23. října.

Shlédněte také

Chytrý telefon jako herní konzole? Se speciálním ovladačem to není problém

Chytrý telefon jako herní konzole? Se speciálním ovladačem to není problém Chytré telefony jsou stálicí …