Domů / Hry & aplikace / Navyšte výkon svého notebooku. Pomůže vám k tomu chytrá krabička

Navyšte výkon svého notebooku. Pomůže vám k tomu chytrá krabička

U notebooků šlo vždy o kompromis. Abyste měli tenkto tělo, bylo potřeba najít součástky, které nezabírají příliš mnoho prostoru. To jde však na úkor výkonu. Výkonných notebooků je jako šafránu a tak se společnost Asus rozhodla přijít s řešením na problémy s výkonem. Představila šikovný box, který zvýší výkon vašeho notebooku.

Zaměření na grafické karty a jejich výkon

Grafické karty v noteboocích jen z těží vyměníte. Prakticky je to nemožné a jen pár notebooků nabízí výměnu grafických karet. Je to dáno konstrukcí a technologií, kterou není možné měnit za pochodu. Jedinou možností jak vylepšit výkon grafické karty je připojení nové karty. Teď si představte, že byste ji napojili stejně jako to děláte v případě externího disku. Přesně tohle se rozhodli udělat inženýři z Asusu a přišli s novinkou XG Station Pro.

Stylový hliníkový box pro nejnáročnější

Chytrý box je připraven na práci s nejnovějšími grafickými kartami s jádry Nvidia i AMD. Vše je usazeno do krásného hliníkového modelu, který může obsahovat i ty nejvýkonnější modely, které aktuálně na trhu naleznete. K laptopu se snadno připojíte skrze rozšířený standard Thunderbolt 3.

Pro všechny uživatele notebooků zajistí novinka vysoký grafický výkon, který je vhodný i pro ty nejnáročnější profesionální aplikace, jako je vykreslování videa, 3D design nebo vědecké modelování. Box samozřejmě využijete i pro hraní her, které by na integrovaném grafickém čipu nebylo možné spustit. Vaš notebook se po připojení boxu stane výkonným stolním počítačem.

XG Station Pro sice nabízí vyšší výkon, ale grafické karty neposkytnou svůj maximální možný výkon, jaký by mohli po připojení do slotu ve stolním PC. Přesto se jedná o zajímavé řešení, jak získat dostatečný výkon za rozumnou cenu. Externí box se prodává na tuzemském trhu za necelých 9500 Kč.

 

Shlédněte také

CNC laser vám zajistí precizní výpalky z plechu

Laser se využívá v mnoha oblastech a jednou z nich je řezání materiálů. Jedná se …