Domů / Hry & aplikace / Chytrý telefon jako herní konzole? Se speciálním ovladačem to není problém

Chytrý telefon jako herní konzole? Se speciálním ovladačem to není problém

Chytrý telefon jako herní konzole? Se speciálním ovladačem to není problém

Chytré telefony jsou stálicí na mobilním trhu. Každý rok si navíc získávají nové fanoušky. Důmyslná mobilní zařízení však neslouží jen k telefonování, navigování nebo k prohlížení internetu. Výkonné chytré telefony se čím dál častěji využívají na hraní her. Nevýhodou mobilních telefonů je absence tlačítek, což mnohé hráče vyvádí z míry. Vše by měl vyřešit speciální ovladač, který promění každý smartphone v unikátní herní konzoli.

Propracovaný ovladač je návykový

Ovladač GXT 590 BOSI Bluetooth Gamepad je určen pro chytré telefony s operačním systémem Android. Na trh jej uvedla společnost Trust. Na první pohled si jej spletete s běžným herním ovladačem pro televizní konzole. Novinka však disponuje speciálním výklopným stojánkem ve středové části, kam se vkládá telefon.

Gamepad si hravě poradí s chytrým telefonem o velikosti až 6,9 palce, což bohatě postačí pro většinu aktuálně nabízených chytrých telefonů.

Samotný název napovídá, že k chytrému telefonu se připojíte pomocí bluetooth. Stačí tedy vložit mobil a můžete začít hrát. Ovladač disponuje vlastní baterii, která si hravě poradí až s 30 hodinami hraní.

Na ovladači naleznete na 13 tlačítek, které jsou rozloženy jako klasické ovladače z běžně dostupných konzolí. Velkým plusem je i vibrační zpětná vazba. Gamepad dále umožňuje režim ovládání Direct input i X-Input. Součástí balení je micro USB kabel.

Další herní ovladač

Společnost Trust v minulém týdnu vydala i další ovladač, který je určen pro PlayStation 3 nebo počítače s operačním systémem Android. Ovladač Trust GXT 560 NOMAD Gamepad se pyšní pogumovanými plochami a plochými úchyty. Jinak disponuje stejným rozvržením tlačítek, jako běžný gamepad.

Novinku pro mobilní telefony pořídíte za 1300 Kč. Za ovladač NOMAD pak 800 Kč.

Shlédněte také

CNC laser vám zajistí precizní výpalky z plechu

Laser se využívá v mnoha oblastech a jednou z nich je řezání materiálů. Jedná se …