Domů / Hry & aplikace / Co dokážou nové televizní konzole

Co dokážou nové televizní konzole

Sony, Microsoft a Nintendo představili své nové modely televizních konzolí. Některé budou moci uživatelé vyzkoušet ještě letos, na některé je třeba si počkat až do příštího roku. Co můžeme od novinek čekat a jak se od sebe liší?

Kdo přišel s nejnovějším přírůstkem?

Nejnovější přírůstek má na svědomí společnost Nintendo, která představila televizní konzoli Switch. Právě samotný název Switch (přepínač) nejlépe představuje, co novinka umí. Herní konzole pracuje jako plnohodnotná televizní konzole, až do chvíle, kdy ji vytáhnete z dokovací stanice. V ten moment se změní na samostatné zařízení s vlastní obrazovkou. Nintento tak stírá hranice mezi pořizováním dvou konzolí – jednu na doma a druhou na cesty. K dispozici jsou bezdrátové odnímatelné ovladače, které nesou název Joy-Noc. Hráč může ovládat ovladače v každé ruce nebo půjčit jeden kamarádovi. Konzole Switch bude přístupná až v březnu příštího roku.

Xbox One S má menší rozměry, ale lepší výkon

Dostupnou konzolí před vánoci bude Xbox One S, která láká na vyšší výkon. Novinka navíc bude podporovat přehrávání videí v rozlišení 4K. Nárůst výkonu umožní zpracovávat HDR obraz, který je častým lákadlem u prémiových televizorů. Na rozdíl od předchůdce má novinka i menší rozměry. Poslední model velikostně odpovídal DVD, nyní je o 40% menší. Změnou prošel i design, který má nyní ostřejší linie a je sněhově bílý.

Sony vyráží do boje rovnou ve dvou verzích

Sony má připravený PlayStation 4 Slim a Pro. První jmenovaná novinka nabízí kompaktnější rozměry a uhlazenější design. PlayStation 4 Pro má výkonnější procesor a přepracovanou grafickou kartu. Novinka zvládne hry v rozlišení 4K, tedy 4096 x 2304 obrazových bodů. Oba stroje od Sony mají mnohem lepší výkon a zvládnou náročnější grafiku. Novinky budou k dispozici během měsíce listopad.

Shlédněte také

CNC laser vám zajistí precizní výpalky z plechu

Laser se využívá v mnoha oblastech a jednou z nich je řezání materiálů. Jedná se …