Domů / Bezpečnost / BlackBerry končí s výrobou chytrých telefonů. Zaměří se na software

BlackBerry končí s výrobou chytrých telefonů. Zaměří se na software

BlackBerry se v posledních letech potýká s klesajícím zájmem o své chytré telefony. Vedení společnosti se po vleklých problémech rozhodlo, že s výrobou chytrých telefonů skončí. Nyní se zaměří čistě na vývoj softwaru a služeb.

Jeden z největších výrobců chytrých telefonů končí

BlackBerry byla svého času největším výrobcem chytrých telefonů. Po nástupu Apple a jejího modelu iPhone však přestala stíhat konkurenty a značně oslabila. Již dlouhou dobu se ví, že kanadská firma není v kladných číslech a vykazuje velkou ztrátu.

Telefony s logem společnosti však nezmizí z trhu. BlackBerry sice přestane vyrábět své chytré telefony, ale nadále bude licencovat značku dalším firmám. Tedy indonéská společnost BB Merah Putih bude pod značkou BlackBerry vyrábět nové přístroje, propagovat je a prodávat.

Povede změna k lepšímu?

Ukončení vývoje a výroby chytrých telefonů má pomoci společnosti zpět na vrchol. Tak si to představuje šéf společnosti John Chen, který stojí za celým restartem. Nově nabízené služby a vývoj softwaru má vrátit společnost na vrchol. Hlavní cílovou skupinou bude firemní klientela.

Cela změna se dala dlouhodobě očekávat. Loni v září utratila BlackBerry stovky miliónů dolarů za softwarovou společnost Good Technology. Ta je napojena na 6000 firem a organizací, kterým dodává bezpečnostní software. Hodnota obchodu přesáhla 425 miliónů dolarů, což je více jak deset miliard korun.

Mezi nové klienty společnosti BlackBerry bude patřit například americké námořnictvo či bankovní společnost Barclays. Kanadská ostružina si tak může připsat ke svým stávajícím 20 tisícům klientů z firemní scény dalších 6000. To už je slušná dávka k tomu, aby se společnost ocitla v kladných číslech. Software totiž vážně umí.

Shlédněte také

Dotykačka a pokladní systém zdarma s bohatým využitím

Patříte ke společnostem, které si přejí zefektivnit svůj provoz, zvýšit obrat nebo ušetřit čas? S …