Domů / Bezpečnost / Vzhled nového iPhonu odhalen. Za únik může samotná společnost Apple

Vzhled nového iPhonu odhalen. Za únik může samotná společnost Apple

Společnost Apple snaží své novinky chránit až do posledního okamžiku. Vzhled a další podrobnosti o nové generaci chytrého telefonu iPhone měly být odhaleny až na podzim letošního roku. To se však úplně nepodařilo. Vtipné na tom je, že na únik informací nemohou počítačoví piráti, ale samotná společnost. Apple totiž omylem naznačil vzhled novinky a potvrdil i některé parametry.

Chybička se vloudila a ikonka vše odhalila

Apple zpřístupnil vývojářům testovací verzi systému, který bude využívat chytrý reproduktor HomePod. Součástí systému byla i řada ikon. Na jednu z nich narazil mladý programátor Guilherme Rambo. Malý obrázek jasně ukazuje vzhled chystaného smartphonu nové generace.

Z ikonky je patrné, že vzhled iPhonu projde radikální změnou. Čelní část displeje tvořá dotyková obrazovka a rámeček je velmi tenký. Pryč je také domovské tlačítko, které je nedílnou součástí iPhonů již od první generace. S největší pravděpodobností bude nahrazeno softwarovou obdobou – tedy virtuálním tlačítkem na dotykovém displeji.

Velkou neznámou je umístění čtečky otisků prstů. Podle některých dosavadních spekulací bude umístěna na pohotovosním tlačítku na boku a nebo na zadní straně telefonu. Další možností se nabízí přímá integrace do dotykového displeje.

Informací a novinek je mnohem více

Zdrojový kód nabídl mnohem více informací, než bychom čekali. Jednou z novinek je možnost identifikovat uživatele pomocí infračerveného světla. Odemknout mobilní telefon bude možné i za pomocí rozpoznání obličeje nebo duhovky.

Určitě všechy nadšence zajímají i další parametry. Tak například rozlišení dotykové obrazovky by se mělo pohybovat v rozpětí 2436 x 1125 obrazových bodů. Což je více, než u předchůdce. Na přesné informace o úhlopříčce si však musíte ještě chvíli počkat.

Podrobné a detailní snímky o celkovém vzhledu nového iPhonu se dozvíme už do konce září. V tu dobu totiž odhaluje Apple své novinky. Jak se těšíte na nový model vy? Očekáváte i jiné inovace?

Shlédněte také

Co je zapotřebí k výrobě originálních reklamních předmětů

Výroba originálních reklamních předmětů je skvělým způsobem, jak upoutat pozornost a zvýšit povědomí o vaší …