Domů / Byznys / Výrobce skvělých fotoaparátů Leica chce vyrábět vlastní smartphone

Výrobce skvělých fotoaparátů Leica chce vyrábět vlastní smartphone

Společnost Leica je ve světe fotoaparátů a fotografů velkým pojmem. Jedná se o společnost, která celá desetiletí udává trendy a posouvá svět fotografické techniky výše. Nejnovější zprávy nasvědčují tomu, že by se tato společnost měla vydat trochu jiným směrem. Pravděpodobně vydá svůj vlastní smartphone.

Chytrý telefon s prémiovým fotoaparátem

První zmínka o této možnosti padla při rozhovoru s předsedou dozorčí rady Andreasem Kaufmannem. Ten se nechal slyšet, že vytvořit smartphone s prémiovým fotoaparátem je jeho velký sen.

Během rozhovoru padlo i několik skutečností, které naznačují, že se nemusí jednat o sen, ale o skutečnost. Již v minulem roce se společnost Leica spojila s čínskou firmou Huawei, která sama vytváří špičkové smartphony. Leica zásobuje tuto společnost kvalitními fotoaparáty do chytrých telefonů.

Podle předsedy je jen krůček od toho vydat svůj vlastni model. Zařízení, které neponese jiné jméno, než je Leica. Kdy by se tento zatím sen mohl stát skutečností však Andreas neprozradil. Přechod do segmentu chytrých telefonů by však byl logickým krokem společnosti. V posledních letech se totiž značně propadá prodej fotoaparátů, které jsou nahrazovány chytrými telefony s dostatečně kvalitním fotoaparátem.

Je totiž mnohem pohodlnější a příjemnější mít jeden přístroj vždy po ruce, než se trmácet s několika najednou.

Na chytré telefony vsadila i konkurence

Konkurenční společnost Kodak má na trhu svůj vlastní model chytrého telefonu. Ektra, která je stále na pultech však není uplně smartphonem, ale spíše fotoaparátem.

Nabízí rozlišení Full HD, 3GB operační paměti, 32 GB paměť a fotoaparát, který nabízí rozlišení 21 megapixelů a je vybaven optickou stabilizací.

Shlédněte také

Co je zapotřebí k výrobě originálních reklamních předmětů

Výroba originálních reklamních předmětů je skvělým způsobem, jak upoutat pozornost a zvýšit povědomí o vaší …