Domů / Novinky / Srovnání kamer pro natáčení 360° videí

Srovnání kamer pro natáčení 360° videí

Natáčení 360° videí je příležitost, jak zaznamenat každý natočený okamžik zcela unikátním způsobem. Uživatelé již nejsou omezeni jen jedním úhlem natáčení, ale mohou ho libovolně otáčet po celé své ose. Možnost pořizování těchto videí byla dlouhou dobu velmi nedostupná z důvodu absence kamer, které by něco takového umožňovaly.

V současné době již existuje celá řada poskytovatelů, kteří 360° kamery vyrábí a nabízí je uživatelům po celém světě. Srovnáme si několik hlavních výrobců, kteří se postarali o vznik vysoce kvalitních kamer, se kterými si lze užít plný úhel natáčení.

360fly

Kamera 360fly je určena zejména uživatelům hledajícím opravdové zážitky. Když je ve středu všeho dění, tak zaznamená vše důležité. Své okolí natáčí v plném úhlu 360°. Má robustní design a s tím souvisí i její odolnost. Nejedná se o žádné křehké zařízení, lze ji snadno připevnit na helmu, surfařské prkno, řídítka, skateboard i snowboard. Je plně odolná vůči vodě, potu, prachu i písku. Neuškodí jí dokonce ani drsnější zacházení. Lze ji objednat přímo na webu 360fly.com, kde lze stáhnout i aplikace pro mobilní telefony, se kterými se videa přizpůsobí i pro brýle s VR.

Giroptic 360cam

Velmi kvalitní 360° kamera, u které se výrobce chlubí s tím,že se jedná o první 360 stupňovou kameru, která svede natáčet videa v HD kvalitě. Stejně jako 360fly, i Giroptic je velmi odolným zařízením. Tělo samotné kamery je velmi lehké a na svém povrchu má slabou pogumovanou vrstvu pro tlumení pádů. Její ergonomický design zajistí snadné držení. Je plně voděodolná a lze s ní natáčet až 30 minutová videa v 10 metrové hloubce. Je dostupná v několika barevných provedeních a videa dokáže streamovat i prostřednictvím Wifi. S kamerou lze snadno natáčet i fotit, má vyjímatelnou SD kartu a výhodou je i možnost využití adaptéru pro žárovky, se kterým lze kameru našroubovat do objímky namísto světla. V prodeji je na webu 360.tv.

Kodak PIXPRO 360

Výrobce Kodak se postaral o vznik 360° kamery nesoucí název KODAK PIXPRO SP360 Action Camera. Jedná se o vysoce kvalitní model, který nabízí široké možnosti pro focení i natáčení videí. Disponuje 16 megapixelovým MOS Senzorem a je schopná nahrávat videa ve Full HD. Je jako stvořená pro sport, její odolnost se vztahuje na vodu, mráz do -10°C, prach i pády z výšky do 2 metrů. Streamování je zde skrze Wi-Fi nebo NFC. Kamera umožní jednorázové i dávkové focení v kvalitě 10 Mpx. Aplikace pro telefon jsou dostupné na oficiálním webu kodakpixpro.com.

Foto: kodakpixpro.com, 360.tv, 360fly.com

Shlédněte také

CNC laser vám zajistí precizní výpalky z plechu

Laser se využívá v mnoha oblastech a jednou z nich je řezání materiálů. Jedná se …