Domů / Doporučujeme / Plánujete přesun do daňového ráje? A víte, jak ho správně využít?

Plánujete přesun do daňového ráje? A víte, jak ho správně využít?

Daňový ráj je oblíbeným místem celé řady společností a podnikatelů. Obvykle se označuje tímto pojmem země, kde je nižší daňová zátěž pro firmy, než jaké mají v zemi svého vzniku. Snížení daní a celkově daňová optimalizace není jediným důvodem, proč se využívají daňové ráje. Existuje celá řada dalších důvodů, proč spousty podnikatelů přesouvají své aktivity do těchto oblastí.

Výhody daňového ráje

Jedním z dalších důvodů proč podnikatelé přesouvají své aktivity do daňových rájů je anonymita vlastnictví a s tím spojena ochrana majetku. To je pro řadu společností a podnikatelů mnohem důležitějších bod pro přesunutí svých aktivit, než snížení daní.

Založte si společnost v daňovém ráji

Společnost, která vzniká v daňovém ráji se nazývá offshore společnost. Tento druh společnosti se využívá pro mezinárodní obchod a služby nebo pro ochranu duševního vlastnictví. Založit ji může každý. Není zde žádné omezení ani nutnost splňovat složité podmínky. V řadě případů je však lepší obrátit se na speciality, kteří se zabývají zakládáním offshore společností a mají s tím bohaté zkušenosti. Ušetříte si starosti, čas i peníze.

Nejčastější využití daňového ráje

Jedním z nejčastějších způsobů využívání offshore společností je k registraci lodi. Nákladní loď plující pod vlajkou daňového ráje, tedy offshore společnosti, pod kterou jsou lodi registrované, má mnohem nižší platby za poplatky, registrace a provoz.

Podobně je tomu i v oblasti úvěrů a půjček. Offshore společnost nabízí efektivní zdanění kapitálových příjmů a tím zjednodušení financování podnikatelských potřeb.

Offshore společnost lze využít v celé řadě způsobů a podnikatelských činností. Každá společnost má však individuální potřeby a k efektivnímu využití výhod daňového ráje by měla předcházet odborná offshore konzultace, která doporučí optimální postup.

Shlédněte také

Online propagace v zahraničí může nastartovat váš růst

Celý svět je příliš velký na to, abyste prodávali jen v České republice. Možná máte …