Domů / Hry & aplikace / Největší veletrh spotřební a výpočetní techniky přinesl zajímavé novinky

Největší veletrh spotřební a výpočetní techniky přinesl zajímavé novinky

Minulý týden se konala v Las Vegas událost, kterou čekají všichni milovníci spotřební a výpočetní techniky. Pokud jste jedním z nich, určitě vám došlo, o co se jedná. Ano, na mysli máme International Consumer Electronics Show nebo-li CES. Máme pro vás přehled těch nejzajímavějších novinek, které jste mohli vidět.

Výrobci tahali esa z rukávu

K vidění bylo na desetitisíce novinek. Letošní ročník byl ve znamení chytrých technologií. Nejednalo se však pouze o telefony, ale také ledničky, pračky a dokonce i sprchové hlavice. Prakticky všechny zařízení, které užíváte v domácnosti. Pojďme si rozebrat jednotlivé kategorie.

PC a Notebooky

Nové počítače a notebooky jsou stálicí veletrhu. Především ultrabookům byla věnována veškerá pozornost. Moderní trendy si žádají kompkatní rozměry, nízkou hmotnost a dotykový displej. Veškeré novinky a včetně tabletu nabídnou vyšší výkon, delší výdrž baterie a jemnější displej.

U stolních počítačů se také dějí převratné změny. Alespoň co se týče vzhledu. Pryč jsou velké boxy, které byly nahrazeny all-in-one sestavami. Vše je tedy ukryté uvnitř monitoru. Nouze není ani o miniaturní PC.

Virtuální reality s drony

Uživatelé PC a notebooků si jistě přišli na své. O nic ochuzení nebyli ani hráči. Technologie virtuální reality se vyvíjí mílovými kroky. K vidění kromě nových strojů na virtuální realitu byla i celá řada speciálních kamer, které umožňují natáčet videa pro tyto zařízení.

Své zástupce měli na CES i droni. Výstaviště bylo pro piloty dronů doslova pohádkové hřiště a tak se nad hlavou proháněly stovky těchto létajících strojů. K vidění bylo i pár robotů, kteří však hráli druhé housle.

Horké novinky

Hlavní horkou novinkou je HTC Vive Pro pro virtuální reality s novým prémiovým zvukem. Pro budoucnost hraní je zde Nvidia BFGD, což je jedna velká obrazovka s integrovanou televizní konzolí. Futuristickou novinkou pak bylo HiMirror Mini, což je kouzelné zrcadlo, které vám poradí jak se nalíčit a jaký je stav vaší pleti.

Shlédněte také

Tvoření reels a tipy na zajímavá témata

Reels jsou relativně nová funkce Instagramu, která umožňuje uživatelům sdílet krátká videa o délce až …