Domů / Doporučujeme / Od koho a jaký vybrat internet?

Od koho a jaký vybrat internet?

Výběr internetu je mnoho lidí matoucí a snadnou se nechá láká zlákat slíbenou neuvěřitelnou rychlostí za úžasnou cenu. Mnohdy takovou rychlost ani nevyužijí, pokud nejsou vášnivými hráči „onlinovek“ nebo nemají k síti připojených desítky zařízení. Pevný internet DSL patří mezi nejvíce využívaný.

Zjistěte, jakou rychlost internetu opravdu potřebujete

Budete potřebovat internetový plán s odpovídající rychlostí stahování a odesílání dat, abyste mohli snadno plnit všechny své každodenní úkoly s pomocí Wi-Fi. Většina lidí potřebuje internet, který je rychlý – ale nepotřebuje, aby byl příliš rychlý, jinak byste nakonec zaplatí vysoké částky za šířku pásma, kterou nebudou používat. Měření rychlosti internetu se občas nevyhne nikomu z nás.

Při hodnocení vašich požadavků na rychlost byste si měli položit několik otázek:

Jak často streamujete filmy a televizi?

Streamování videa v rozlišení 1080p  vyžaduje pro dobrý výkon přibližně 5 Mb / s, zatímco 4K bude vyžadovat rychlost stahování alespoň 25 Mb / s – ne-li rychlejší.

Kolik lidí streamuje a stahuje na svých zařízeních ve vaší domácnosti pravidelně?

Čím více zařízení a uživatelů máte v domácí síti, tím větší je šířka pásma. Budete chtít nechat trochu „ v zásobě“, abyste zajistili solidní rychlost pro všechny, kteří budou používat Wi-Fi najednou.

Kolik chytrých domácích zařízení je připojeno k vašemu internetu?

Tato zařízení – zejména bezpečnostní kamery Bluetooth, které nepřetržitě nahrávají data – dokážou rychle pojmout vaši šířku pásma.

Internet HD umožňuje rychlejší internet i horším připojení a má mnoho dalších výhod.

Otestujte rychlost internetu

Na webu pripojto.cz zjistíte snadno, během několika vteřin svou rychlost internetu a k tomu vám v zápětí bude představeno lepší připojení k internetu. Zda se necháte výhodnějším tarifem zlákat, je již jen na vás.

Shlédněte také

Online propagace v zahraničí může nastartovat váš růst

Celý svět je příliš velký na to, abyste prodávali jen v České republice. Možná máte …