Domů / Doporučujeme / Jak rozpoznat neoriginální displej u iPhonu?

Jak rozpoznat neoriginální displej u iPhonu?

Při nákupu iPhonu z druhé ruky je dobré předem vědět, jestli byl displej vyměněný. A v tomto článku vám řekneme, jak to můžete poznat.

 

Kdo už si někdy kupoval iPhone z druhé ruky, určitě si předem vyzkoušel, jestli dobře funguje. Prodávající vás často nechá otestovat volání a další nezbytné funkce pro jeho fungování. Jak ale poznáte, jestli je displej telefonu původní nebo vyměněný?

    1. Jak poznat neoriginální displej?

Poznat, jestli je iPhone 7 displej originální nebo vyměněný, je na první pohled poměrně obtížné. Amatérská výměna displeje se ale při kratším prozkoumání dá poznat i bez rozebrání. Neoriginální displeje k iPhonům totiž disponují horším podáním barev.

Při rozpoznávání amatérsky vyměněného displeje je tedy nutné dávat pozor na barvy. Ruku na srdce – rozdíl ale tak snadno nepoznáte. Musíte mít buďto dobře vycvičené oko v rozpoznávání barev, nebo předlohu v podobě iPhonu s originálním displejem. Poté bude amatérsky vyměněný displej velice snadné poznat.

    1. Rozpoznání neoriginálního displeje u nových iPhonů

Neoriginální displej na iPhone 7 je těžší rozpoznat než u novějších modelů. iPhone 8 a X totiž mají funkci nazvanou True Tone. Ta upravuje vyvážení bílé na displeji. Pokud by byl u těchto modelů vyměněn displej amatérsky, pak se vám tato možnost v nastavení vůbec neobjeví.

To ale neznamená, že byste se při výměně displeje měli vždy spoléhat vždy jen na předražené opraváře. Ne vždy totiž vysoká cena zajišťuje i adekvátní kvalitu. Za výměnu displeje u některých kvalitních opravářů tak můžete ušetřit i tisíce korun. Poskytovatelem kvalitních služeb a výrobků je i společnost iSwap.

Společnost má s výměnou displejů bohaté zkušenosti. V eshopu ale nakoupíte nejen iPhone 7 displej original. Sáhnout můžete i po levnějších náhradních dílech. Neoriginálních, ale přesto dostatečně kvalitních. Potřebné náhradní díly vám dorazí během několika dní. S opravou tedy můžete začít velice rychle.

Shlédněte také

Online propagace v zahraničí může nastartovat váš růst

Celý svět je příliš velký na to, abyste prodávali jen v České republice. Možná máte …