Domů / Hry & aplikace / Nový Resident Evil 7 se povedl. Hra se vrací k hororovým kořenům

Nový Resident Evil 7 se povedl. Hra se vrací k hororovým kořenům

Resident Evil není žádnou novinkou. Hororové hry se těší velké popularitě a ani u této série tomu nebylo jinak. Posledních pár dílů však hráčům nepřinášeli to, na co byli ze začátku zvyklí. Série postupně začala uvadat. Nový Resident Evil 7 se však povedl a hra se vrací k hororovým kořenům se vší parádou.

Na co se můžete těšit

V novém díle se převtělíte do Ethena, kterému se ztratila manželka Mia. Tři roky o ní nebylo slyšet a najednou mi přijde dopis, že si pro ni má přijet do městečka v Louisianě. Na místě nachází tajemný opuštěný dům, který se rozhodne prozkoumat. Dům však není tak opuštěný, jak se zdá.

V budově bydlí rodinka Bakerů, která na první pohled není normální. První polovina hry se točí především kolem nich a tak začne mít hráč dojem, že hra nemá nic s originální sérií společného. To se však tím, jak proniká hlouběji do příběhu, mění.

Hra nabídne ještě další postavy a menší nápovědy, který posouvají celý příběh na další úroveň. Na normální obtížnost pak hra zabere zhruba devět hodin a nejnovější díl je tak nejdelším ze série.

Jaká je hratelnost

Hra se odehrává z pohledu hlavní postavy. Právě díky této skutečnosti hra působí klaustrofobicky, strašidelně a atmosféra je skutečně jedinečná. Nový Resident Evil 7 se tak vrací k prvním dílům, které vyvolávali strach, ale během dalších dílů se poněkud vytratil.

Zajímavým prvkem je i omezený inventář a speciální místnost pro ukládání. Během hry tak musíte přemýšlet, co si sebou vezmete a co naopak odstraníte. Někdy se budete muset vracet zpět pro předmět, bez kterého se neobejdete. Zkušení hráči jistě ocení možnost craftování a vyrábění speciálních předmětů.

Celkově se hra povedla na jedničku a nabízí vše, po čem touží zkušení hráči série, ale i absolutní nováčci. Ať se rozhodnete prozkoumat nový svět, podnikněte první výpravu za světla, ať nedocházíte s újmou.

Shlédněte také

Odhalte tajemství knižních skřítků

Tajemství jedné knihovny aneb ze života knižních skřítků je interaktivní knížka pro děti mladšího školního …