Domů / Doporučujeme / Normy krevního tlaku

Normy krevního tlaku

Své zdraví byste si měli hlídat. Jakmile pociťujete na svém těle změny, okamžitě je začněte řešit. Máme na mysli změny, které se týkají negativní stránky. Mezi tyto změny mohou patřit zdravotní komplikace nebo zvýšení krevní tlak. Právě o krevním tlaku si v následujících odstavcích budeme povídat. Je důležité znát alespoň základní hodnoty správného a vysokého krevního tlaku. Ten se totiž přibývajícím věkem může měnit. Zvlášť starší lidé by si na tento pojem měli dávat pozor.

Zdraví by mělo být na prvním místě

Zdraví máme svým způsobem každý jen jedno, ať už je člověk politik, aristokrat, kuchař nebo automechanik. Nezáleží na tom, jakému povolání se věnujete. Zdraví by jednoduše řečeno mělo být na prvním místě. Zvýšený krevní tlak může způsobovat další zdravotní komplikace. Pokud považujete vysoký krevní tlak za zcela normální, pak se jedná o mýtus. Zvýšený krevní tlak je zdravotní problém, jako každý jiný. Jak poznat, že váš krevní tlak už není v normě? Poradíme vám hodnoty, jež vám pomohou vyhodnotit, jak na tom po této stránce jste.

Optimální krevní tlak neboli stav je takový, kdy je vaše systolická hodnota menší než 120. Za normální krevní tlak se považuje hodnota od 120 do 129. V momentě, kdy je hodnota vyšší než 130, jedná se o vysoký, za to však ještě normální krevní tlak. Neznamená to ale, že byste měli tuto fázi ignorovat. Krevní tlak se neustále mění. Hypertenze prvního stupně nastává ve chvíli, kdy je hodnota od 140 do 159. Jestliže přístroj ukazuje systolický krevní tlak nad 160, vyhodnocujeme tento stav za hypertenzi druhého stupně. Následně lze dosáhnout ještě hypertenze třetího stupně nebo izolované systolické hypertenze.

Kdo by měl být opatrnější?

Jak již bylo naznačováno v předchozích odstavcích. S přibývajícím věkem dochází k různým zdravotním komplikacím. Mezi ně patří i vysoký krevní tlak. Hlídat by se tak měl krevní tlak seniorů. Právě tato skupina bývá tou vůbec nejohroženější.

Shlédněte také

Online propagace v zahraničí může nastartovat váš růst

Celý svět je příliš velký na to, abyste prodávali jen v České republice. Možná máte …