Domů / Doporučujeme / Rizoto s vůní Itálie, to je skutečně originální tip na večeři

Rizoto s vůní Itálie, to je skutečně originální tip na večeři

Vychutnat si všechny radosti, co nám jen život nabízí. Přesně tak, pokud jde o Apeninský poloostrov, užijeme si báječnou kuchyni s přidanou hodnotou, úsměvem přímo z talíře. Mozzarella, rajčata, ale v neposlední řadě i olivový olej, to jsou základní ingredience italského prostředí. Je pravda, že třeba rajčata jsou tu trochu nováčkem, ale olivy pěstovali ve velkém už farmáři antického Říma. A jejich popularita rozhodně neklesla, spíš naopak, byť se tato klasická středomořská plodina pěstuje i v mnoha dalších destinacích.

Inspirace napříč regiony, Italové se nezapřou

Když se řekne rizoto, nepředstavuje si neurčitý produkt školních jídelen, kde je kvalita často rozdílná. Zasněte se a raději pomyslete na něco, za co by se žádná italská restaurace nestyděla – tedy jídlo, co hraje všemi barvami. Nebudete potřebovat desítky různých ingrediencí, pokud si chcete udělat dobré rizoto, budete mít za chvíli hotovo. Můžete kombinovat s lanýži, ale také bílým vínem nebo trochou másla, pro lepší vůni nesmí chybět ani tymián.

Ruku na srdce, kdo by neměl rád olivový olej? Dostává se pomalu i do českých domácností, kde je mnohdy jedničkářem a premiantem, jenž úspěšně vytlačil slunečnicovou nebo řepkovou variantu. Pravda, ty jsou také zdravé, ale olivy jsou trochu jiná ligová soutěž, to už věděli kuchaři i lékaři v antických časech. A jak si vybrat ten nejlepší? Prostá ochutnávka, ale také kontrola etikety. Pokud není uvedena acidita, zbystřete – tohle je totiž známka, že před sebou nemáte jakostní produkt. Dobře si ověřte zemi původu, protože i ta by měla být uvedena. Olivový olej by měl být filtrovaný, říjnová sklizeň je také plus. Recepty mohou mít mnoho podob, zkuste těstoviny, rybí speciality a mnoho dalšího. Ale pozor, nezapomeňte na prémiový olivový olej od Olivum.cz…

Shlédněte také

Online propagace v zahraničí může nastartovat váš růst

Celý svět je příliš velký na to, abyste prodávali jen v České republice. Možná máte …