Domů / Doporučujeme / Rizoto s vůní Itálie, to je skutečně originální tip na večeři

Rizoto s vůní Itálie, to je skutečně originální tip na večeři

Vychutnat si všechny radosti, co nám jen život nabízí. Přesně tak, pokud jde o Apeninský poloostrov, užijeme si báječnou kuchyni s přidanou hodnotou, úsměvem přímo z talíře. Mozzarella, rajčata, ale v neposlední řadě i olivový olej, to jsou základní ingredience italského prostředí. Je pravda, že třeba rajčata jsou tu trochu nováčkem, ale olivy pěstovali ve velkém už farmáři antického Říma. A jejich popularita rozhodně neklesla, spíš naopak, byť se tato klasická středomořská plodina pěstuje i v mnoha dalších destinacích.

Inspirace napříč regiony, Italové se nezapřou

Když se řekne rizoto, nepředstavuje si neurčitý produkt školních jídelen, kde je kvalita často rozdílná. Zasněte se a raději pomyslete na něco, za co by se žádná italská restaurace nestyděla – tedy jídlo, co hraje všemi barvami. Nebudete potřebovat desítky různých ingrediencí, pokud si chcete udělat dobré rizoto, budete mít za chvíli hotovo. Můžete kombinovat s lanýži, ale také bílým vínem nebo trochou másla, pro lepší vůni nesmí chybět ani tymián.

Ruku na srdce, kdo by neměl rád olivový olej? Dostává se pomalu i do českých domácností, kde je mnohdy jedničkářem a premiantem, jenž úspěšně vytlačil slunečnicovou nebo řepkovou variantu. Pravda, ty jsou také zdravé, ale olivy jsou trochu jiná ligová soutěž, to už věděli kuchaři i lékaři v antických časech. A jak si vybrat ten nejlepší? Prostá ochutnávka, ale také kontrola etikety. Pokud není uvedena acidita, zbystřete – tohle je totiž známka, že před sebou nemáte jakostní produkt. Dobře si ověřte zemi původu, protože i ta by měla být uvedena. Olivový olej by měl být filtrovaný, říjnová sklizeň je také plus. Recepty mohou mít mnoho podob, zkuste těstoviny, rybí speciality a mnoho dalšího. Ale pozor, nezapomeňte na prémiový olivový olej od Olivum.cz…

Shlédněte také

Nemáte čas chodit do sekáče? Tak ho navštivte online!

Chodit do sekáče je skvělá zábava. Tyto obchody umožňují, aby se každá žena mohla oblékat …