Domů / Doporučujeme / Jak na 3D tisk v domácnosti – jaké jsou nejvyužívanější tiskové filamenty?

Jak na 3D tisk v domácnosti – jaké jsou nejvyužívanější tiskové filamenty?

Moderní doba přináší celou řadu technických novinek a nejrůznějších pomůcek, které člověku usnadňují a zpříjemňují život. Ještě nedávno byla představa, že v každé domácnosti bude počítač a přístup k internetu, spíše iluzí. Dnes je to téměř samozřejmost, ovšem k tomu přibyly také tiskárny a nejžhavější novinkou je 3D tisk v domácnosti. 3D nalézá uplatnění zejména v lékařství nebo v automobilovém či leteckém průmyslu.

Zároveň ovšem přibývá i domácích 3D tiskáren, jejichž pomocí lze tisknout nejrůznější předměty.

Co je 3D tisk

Jedná se o proces, kterému se také říká aditivní výroba, jehož pomocí se tvoří třídimenzionální pevné objekty z digitálního souboru. Obecně řečeno se při tomto procesu tvoří požadovaný objekt metodou pokládání souvislých vrstev materiálu, doku není celý projekt ukončen. Z principu 3D tisku také vychází technologie 3D per.

Tiskové náplně

K provozu 3D tiskárny je samozřejmě potřeba tisková náplň. Bohatý sortiment náplní a příslušenství potřebného k provozu 3D tiskárny nabízí e-shop provozovatele 3dfil.cz. Můžete si zde pořídit například 3D tiskové náplně PLA o průměru 1,75 mm, které mají následující parametry:

  • průměr 1,75 znamená průměr tiskové struny
  • materiál vláken je z PLA plastu
  • hmotnost této náplně je 1 kg
  • teplota tisku je maximálně 220° C a při tisku 190° C
  • barva vlákna je černá

Tiskové struny

Tak jako inkoustová tiskárna potřebuje k tisku cartridge, potřebuje 3D tiskárna tiskovou strunu. Struny se nejčastěji liší materiálem, ze kterého jsou vyrobeny. Mezi nejkvalitnější a nejpevnější patří pevné 3D tiskové struny PETG. Jedná se o transparentní tiskový materiál PETG, který je pevný a odolný. Proto je vhodný pro tisk větších a pevných předmětů, dobře se tiskne a při tisku není cítit.

Další tiskové náplně

K vytváření praktických i zábavných výrobků jsou ideální plastická vlákna, která se vyznačují odolností a stabilností. Skvělé jsou odolné tiskové náplně ABS 1,75 mm do 3D tiskáren, které jsou určeny i pro domácí podmínky.

Shlédněte také

Online propagace v zahraničí může nastartovat váš růst

Celý svět je příliš velký na to, abyste prodávali jen v České republice. Možná máte …