Domů / Doporučujeme / Mostové a jiné jeřáby

Mostové a jiné jeřáby

Jeřáby otočné, portálové, pojízdné, statické či mostové jeřáby, to jsou všechno skvělí pomocníci, bez kterých si dnes již nikdo neumí představit přepravu materiálu na stavbách nebo v průmyslových halách.

Máme-li na mysli průmyslové haly, tak jsou to haly výrobní, montážní nebo skladovací, ve kterých se mostové jeřáby nejvíce uplatňují. Taková hala ovšem musí mít pevnou stropní konstrukci, kterou lze pro mostové jeřáby využít. Instalací mostového jeřábu na pevnou stropní konstrukci se výrazně ušetří, neboť není třeba budovat novou jeřábovou dráhu.

Jaké jsou parametry mostových jeřábů

Mostové jeřáby pokrývají celý prostor, nad kterým jsou postaveny. Jejich ocelovou konstrukci tvoří válcované profily nebo jsou vyráběny jako skořepinové konstrukce. Břemena se zdvihají pomocí řetězových či lanových kladkostrojů tuzemské nebo zahraniční (převážně německé) výroby. Svislé i podélné pohyby jeřábů jsou navrhovány jako dvojrychlostní včetně frekvenčního měniče otáček s možností nastavení rychlosti, tak aby bylo maximálně vyloučeno rozhoupání či rozkmitání přenášeného břemene. Ovládání mostových jeřábů je převážně řešeno závěsným ovladačem, takže pracovník ovládající jeřáb může chodit vedle břemene a přemísťovat jej podle potřeby. Moderní variantou je dálkové radiové ovládání. Mostové jeřáby se napájejí krytými bezpečnostními trolejemi a shrnovacími plochými kabely v uzavřeném vozíčkovém profilu.

Kdo a kde mostové jeřáby vyrábí

Výrobcem je společnost Ganas, působící ve Zlíně v prostorách bývalých Baťových závodů. Na její tradice firma navázala, jelikož zde před II. světovou válkou byl provoz zaměřený na výrobu a údržbu jeřábů a výtahů pro potřeby Baťových závodů i města Zlín.

V současnosti firma Ganas vyrábí, rekonstruuje a opravuje nejrůznější zdvihací techniku včetně vázacích prostředků lanových, řetězových a textilních. Dalším výrobním sortimentem jsou pojízdná zdvihadla, jeřábové dráhy, jeřáby portálové, otočné a samozřejmě mostové jeřáby. Firma má k dispozici vlastní výrobní, servisní a skladové prostory, což jí pomohlo stát se jedním z předních dodavatelů zdvihacích zařízení.

Shlédněte také

Online propagace v zahraničí může nastartovat váš růst

Celý svět je příliš velký na to, abyste prodávali jen v České republice. Možná máte …