Domů / Hry & aplikace / Microsoft odhalil své plány s konzolí Scorpio. Bude to nejvýkonnější konzole

Microsoft odhalil své plány s konzolí Scorpio. Bude to nejvýkonnější konzole

Společnost Microsoft již delší dobu zásobuje veřejnost informacemi o své nové televizní konzoli Xbox. Podle všech dostupných zpráv se bude jednat o nejvýkonnější stroj ve své třídě. Odvážná slova Microsoft potvrzují i nově zveřejněné informace a parametry o nové konzoli Xbox Scorpio.

Velké plánky s novou herní konzolí

Zhruba v polovině loňského roku odhalil Microsoft novou herní konzoli s kódovým označením Scorpio. Od zveřejnění bylo však ticho po pěšině a detailní informace nebyly pro veřejnost přístupné.

Nyní se však vše změnilo. Softwarový gigant sice neukázal design nové konzole, ale za to představil všechny technické parametry. Je tedy patrné, že novinka bude skutečně velmi výkonná.

Pod kapotou herní konzole se bude nacházet osmijádrový čip, který zvládne frekvenci 2,3 GHz. Grafika je tvořena 4é speciálně upravených výpočetních jednotek taktovaných na 1172 MHz. V celkovém součtu poskytne Scorpio výkon šest teraflops a řadí se tam mezi nejvýkonnější konzole současné generace.

Jaké výhody přináší vysoký výkon?

Vysoký výkon umožní plnohodnotné hraní ve 4K rozlišení, více detailů a jemnější obraz. Nutno podotknout, že pro plnohodnotné hraní ve 4K rozlišení není připravena ani celá řada výkonných herních počítačů.

Kromě technických parametrů nebyly odhaleny žádné další informace. Stále je tedy záhadou, jak novinka bude vypadat. Na tyto informace si budeme muset ještě nějaký ten pátek počkat.

Konkurence zaostává

Konkurenční společnost Sony se svým novým PS 4 Pro plánovala hraní ve vysokém rozlišení 4K. Nakonec se však ukázalo, že konzole bude převádět hry z nižšího rozlišení na vyšší. Výsledný obraz bude kvalitnější, ale zobrazení neodpovídá kvalitě plnohodnotného 4k standardu. Navíc ve skutečném rozlišení 4K fungují pro verzi Pro jen pár her a různé filmy či videa. Je tedy otázkou, jak konkurenční společnost bude na novinku od Microsoft reagovat.

TIP: Profesionální správa webů vám ulehčí práci

Shlédněte také

CNC laser vám zajistí precizní výpalky z plechu

Laser se využívá v mnoha oblastech a jednou z nich je řezání materiálů. Jedná se …