Domů / Bezpečnost / Uživatelé Apple produktů jsou v ohrožení. Společnost záplatuje přes 200 chyb

Uživatelé Apple produktů jsou v ohrožení. Společnost záplatuje přes 200 chyb

Jablečné produkty patří mezi ty bezpečnější na trhu. Nicméně se občas vyskytne pár kritických chyb, které tyto produkty dělají zranitelné. Nedávno se však Apple přiznal, že počítače, chytré telefony, hodinky i tablety jsou více zranitelné, než se tušilo. Software obsahuje více jak 200 bezpečnostních chyb.

Bezpečnost je na prvním místě

Produkty firmy Apple patří na trhu mezi ty bezpečnější a na rozdíl od konkurence je těžké proniknout přes firewall. Při poslední aktualizaci se však našlo tolik softwarových chyb, že to bohatě vyrovná i konkurenci. Nový rekord se totiž dostal až na hranici 200 kritických softwarových chyb.

Bezpečnostní trhliny se dotýkají operačního systému iOS pro chytré telefony iPhone a multimediální přehrávače iPod. Podobně je na tom i operační systém určený pro počítače a přenosná zařízení.

Narušení neminulo ani moderní a chytré hodinky, které běží na systému watchOS nebo televizní systém tvOS. Vývojáři ze společnosti Apple museli opravit i profesionální systém macOS Server nebo kancelářský balík Pages. Nedostatečné zabezpečení se dotklo kompletně celého systému a produktů Apple.

V nebezpečí jsou i uživatelé, kteří nevlastní produkty Apple, ale využívají například jejich prohlížeč Safari, který je dostupný i pro systém Windows. Vzhledem k tomu kolik nebezpečných trhlin bylo odhaleno, není na místě otálet s opravnou aktualizací.

Útočníci využívají chyb v systému

Hackeři v současné době využívají slabostí systému a vydírají uživatele pomocí javascriptu. Není tedy důvod proč čekat na aktualizaci nové verze 10.3, která opravuje všechny chyby v systému. Nejnovější vyděračský počin hackerů blokuje prohlížeč Safari, který je možné zprovoznit pouze za poplatek. Jedná se o jednu z mnoha taktik, kteří útočníci využívají.

Shlédněte také

Drobné částice ze vzdálených galaxií ovlivňují počítače

Počítače považuje většina lidí za bezchybné stroje, které řídí téměř všechno kolem nás. Čas od …