Domů / Technika / Konkurence pro MacBook Pro v podobě Xiaomi

Konkurence pro MacBook Pro v podobě Xiaomi

Čínská společnost Xiaomi je známá především výrobou chytrých telefonů. Nicméně, není to jedinou oblastí, na kterou se zaměřuje. Ve svém portfoliu má i řadu povedených notebooku. Podobně jako je tomu u mobilních telefonů, ani tady se nezapře inspirace u společnosti Apple. Stejně tak je tomu i u nového modelu Xiaomi Mi Notebook Pro, který čínský výrobce představil jako svoji vlajkovou loď. Kromě inspirace jej společnost staví také jako hlavního konkurenta.

Použité materiály a zpracování je špičkové

Použité materiály a dílenské zpracování je prvotřídní a společnost si neklade malé cíle. Celé tělo je vyrobeno z hliníku a displej má ochranný kryt v podobě Gorilla Glass třetí generace. Škrábancům odzvonilo.

Ochranný rámeček kolem displeje, který je skutečně tenký, umožní dosáhnout velikosti 15,6 palců, což jej řadí do stejné kategorie, jako MacBook Pro stejné velikosti. Celkové rozměry Xiaomi Mi jsou 360,7 x 243,6 x 15,9 mm a hmotnost stojí na 1,95 kg. 

Ochranný kryt Gorilla Glass je sice prvotřídní, ale samotný displej za moc nestojí. Za prvé je lesklý a za druhé nabízí se pouze v rozlišení FullHD. Co váš však potěší, jsou střeva ukrytá pod šasi.

Těšit se můžete na osmou generaci procesorů Intel Core i7 s vylepšenou grafickou kartou (Nvidia GeForce MX150), až 16 GB paměti DDR4 RAM 2400 MHz a interní pamětí 256 GB PCIe SSD. Při tak velkém výkonu vznikne i větší množství tepla. Stroj má být vybaven novým a velmi efektivním chlazením.

Rozhraní je přívětivé a klávesnice pohodlná

Součástí notebooku je plně podsvícená klávesnice, která je o 19% větší, než tan na MacBook Pro. Psaní má být pohodlnější. Dále je zde trackpad, který má integrovanou čtečku otisků prstů kompatibilní s funkcí Windows Hello.

Oproti MacBook Pro nabízí Xiaomi více konektivity. K dispozici vám budou dva porty USB Type-C, USB 3.0, USB 2.0, HDMI, 3.5 konektor pro připojení do sluchátek i čtečka paměťových karet 3 v 1. Bezdrátové připojení zajišťuje Wi-Fi 802.11ac. Součástí notebooku je také baterie s kapacitou 60Wh, která vystačí až na 8, 5 hodin provozu.

Shlédněte také

CNC laser vám zajistí precizní výpalky z plechu

Laser se využívá v mnoha oblastech a jednou z nich je řezání materiálů. Jedná se …