Domů / Hry & aplikace / Největší Gameboy na světě pochází z Belgie. Vyrobil ho student

Největší Gameboy na světě pochází z Belgie. Vyrobil ho student

Přenosné herní zařízení Gameboy neztrácí na své popularitě. Své o tom ví Ilhan Ünal z Bruselu, který se rozhodl stvořit něco nevídaného. Nespokojil se s obyčejnou konzolí, ale vyrobil rovnou největší gameboy na světě. Kapesní konzole tak přestala být praktickým herním zařízením na cesty. Výtvor z Belgie je přitom funkční a je možné na ní zahrát jakoukoliv hru určenou pro tento systém.

Zařízení se pyšní obrovskými rozměry

O trochu větší Gameboy se chlubí 101 centimetry na výšku a 62 centimetry na šířku. Aktuální rozměry se zapsali do hráčské edice Guinnessovy knihy rekordů pro rok 2018. Celý projekt zabral studentovi zhruba 5 týdnů. Uvidíme, jak dlouho se udrží v žebříčku největších konzolí na světě.

„Zhruba jeden týden mi trval samotný návrh konzole a další měsíc jsem vytvářel věrnou kopii v dílně na laserové tiskárně.“ pochlubil se tvůrce na stránkách Guinnessovy knihy rekordů mladík, který kromě studia pracuje jako softwarový vývojář. Vytvoření tak velkého gameboye je pro něj splněným snem a pocta této jedinečné konzoly, které věnoval své dětství.

„V dětství jsem byl doslova posedlí Gameboyem. Jako dítě jsem na něj neustále hrál a nemohl jsem od něj odtrhnout oči.“ Dodává Ünal a zároveň doufá, že jeho výtvor potěší i dospělé jedince, které však mají stále dětskou duši a chuť si hrát.

Velkorozměrný Gameboy je plně funkční a hry se do něj dávají stejně, jako na jinou konzoli pomocí malé cartridge. Zatímco u klasického zařízení vám stačí na ovládání palec, zde to bude trošku horší. Budete muset totiž zapojit celou svoji dlaň. Přestože je tomu pár dní, co je zařízení na světě, už teď je o něj velký zájem a desítky lidí si chtějí hraní na něm vyzkoušet. Dočkáme se revoluce nebo brzo poptávka po tomto jedinečném zařízení opadne?

Shlédněte také

CNC laser vám zajistí precizní výpalky z plechu

Laser se využívá v mnoha oblastech a jednou z nich je řezání materiálů. Jedná se …