Domů / Doporučujeme / Jaké hlavní výhody přinášejí kryptoměny?

Jaké hlavní výhody přinášejí kryptoměny?

Pomalu ale jistě se z nich stává jasný fenomén. Vliv na to má hned několik pozitiv, které jsou s nimi spojeny. Všechny můžete najít na specializovaném webu Cryptosvet.cz, který se jim plně věnuje. V našem výčtu najdete primárně ta největší pozitiva, která mohou být s virtuální měnou spojené.

Je jich velké množství

Kdo se tímto segmentem příliš nezabývá, ten si možná řekne, že nabídka je poměrně malá. Opak je však pravdou. Současné možnosti jednotlivých virtuálních měn se počítají na stovky. Každý tak na výběr. Samozřejmostí je, že dominují ty nejznámější. O jaké se jedná primárně?

  • Bitcoin
  • Ethereum
  • Litecoin

Jsou transparentní

I když někteří mluví o velké anonymitě, nelze zapomínat na to, že kryptoměny jsou spojeny s jasnou transparentností. Díky dané technologii je možné snadno dohledat v podstatě jakoukoliv konkrétní transakci. A je jedno, zda se jednalo o realizovaný obchod, zda to byla těžba kryptoměn, nebo jenom klasická směna. Na druhou stranu dohledání reálných majitelů peněženek už může být komplikovanější.

Bohaté možnosti využití

Vzhledem k jejich oblibě stoupají i možnosti jejich použití. Už dávno nejsou jenom pro několik nadšenců, kteří jimi platí online služby. Jak uvádí výše zmíněný magazín o kryptoměnách, tak není problém s nimi zaplatit i zboží – třeba přímo v obchodech, pomocí speciálních automatů. Zaplatit s nimi však můžete třeba i kávu, nebo zákusek v kavárně.

Pozitivem je také takzvaná decentralizace

Tím se výrazně liší od klasických měn, které jsou spojovány s určitou autoritou. Kryptoměny žádnou takovou autoritu v podobě centrální banky nemají. Stejně tak je nemohou nijak kontrolovat a už vůbec ne ovlivňovat jak různé vlády, tak třeba i státní instituce. I proto jde o měny, které reálně nemají žádné omezující hranice a je možné jejich bezproblémové celosvětové použití.

Shlédněte také

Online propagace v zahraničí může nastartovat váš růst

Celý svět je příliš velký na to, abyste prodávali jen v České republice. Možná máte …