Domů / Doporučujeme / Elektronické přístupové systémy usnadňují život běžným lidem i firmám

Elektronické přístupové systémy usnadňují život běžným lidem i firmám

Moderní technologie postupně nahrazují i to, co bylo ještě poměrně nedávno považováno za nenahraditelné. Příkladem budiž klíče, které pozvolna uvolňují cestu čipovým kartám. Elektronické přístupové systémy se stávají nedílnou součástí zabezpečení obytných domů, kancelářských objektů a firemních areálů. Popularitu si získaly kombinací komfortu a vysokého stupně zabezpečení.

Ale jak konkrétně takový systém funguje a jaké praktické výhody nabízí? Podívali jsme se na zoubek systémům IMAporter od Institutu Mikroelektronických Aplikací.

Odborníci z Institutu Mikroelektronických Aplikací kladou důraz na komfortní a intuitivní ovládání. Jejich systémy jsou navrženy s ohledem na maximální jednoduchost a rozšíření funkcí díky možnosti propojení s mnoha dalšími moduly (např. kamerovým systémem). Správce systému získá absolutní kontrolu nad pohybem osob a zároveň množství dále využitelných personálních dat.

Institut Mikroelektronických Aplikací nabízí elektronické systémy IMAporter v několika různých variantách. Všechny lze vzájemně integrovat a případně rozšířit o další moduly. Součástí systému jsou čipy/čipové karty, protože se jeví jako spolehlivější alternativa dnes již zastaralých magnetických karet. Uživatelé vítají také přítomnost technologie NFC a možnosti komunikace se čtečkami přes mobilní platformu OtevirejMobilem. Mobilní přístupový systém je velmi praktický.

IMAporter Mobile

Varianta IMAporter Mobile je vhodná pro rodinné a bytové domy, případně menší kancelářské prostory s menším počtem vstupů. K výhodám patří rychlá a snadná instalace bez nutnosti náročných stavebních úprav. Správa probíhá prostřednictvím smartphonu s OS Android a technologií NFC.

IMAporter Basic

Řešení IMAporter Basic je určeno pro bytové domy a kancelářské objekty do 15 vchodů. Správce se může rozhodnout mezi ovládáním přes mobilní telefon a software v počítači. Identifikace oprávněných osob (tzn. obyvatel domu, zaměstnanců…) probíhá prostřednictvím identifikačních karet nebo mobilních telefonů.

IMAporter Pro

Robustnější systém IMAporter Pro si vybírají zákazníci, kteří vyžadují maximální bezpečnost (např. v prostorách s drahým vybavením) a řešení pro rozsáhlé areály. Propojení s dalšími moduly pak zaručuje množství užitečných funkcí. Jedná se o dlouhodobě otevřený systém s neomezeným množstvím nadstaveb.

IMAporter Cloud

IMAporter Cloud je přístupový systém v cloudu neboli online varianta přístupového systému IMAporter Pro. Liší se dostupnosti funkcí, které jsou v on-line cloudovém úložišti. Tímto způsobem se lze vyhnout investici do poměrně drahého hardwaru a zároveň se nestarat o aktualizace a zálohování – ty probíhají automaticky. Systém umožňuje zaměstnancům kdykoliv nahlédnout do rozpisu směn, čerpání dovolené atd.

Pokud vás sofistikované elektronické systémy od Institutu Mikroelektronických Aplikací zaujaly, přečtěte si podrobnosti o jednotlivých variantách na www.ima.cz.

Shlédněte také

Online propagace v zahraničí může nastartovat váš růst

Celý svět je příliš velký na to, abyste prodávali jen v České republice. Možná máte …