Domů / Doporučujeme / Jak zajistit online výuku? Stačí k tomu málo

Jak zajistit online výuku? Stačí k tomu málo

Nepotřebujete drahé vybavení k tomu, abyste mohli uspořádat videokonferenci nebo online výuku. V tomto článku vám ukážeme, jak na to.

To, z čeho měli ještě nedávno studenti hrůzu, se stalo skutečností. Aby se mohli v těchto dnech učit, musí se učitelé dostat k nim domů. Tedy ne doslova. Jde to s pomocí videokonference, kde se sejdou všichni žáci se svým kantorem. Jak takovou online výuku uspořádat?

    1. Jak uspořádat výuku?

Základem je vidět a slyšet. K uspořádání kvalitní online výuky je tedy zapotřebí zejména dobrý obraz a kvalitní ozvučení. Zároveň potřebujete i program, který vás všechny v jednu chvíli propojí. Těch je k dispozici hned několik. Namátkou zmíníme:

  • Microsoft Teams,
  • Google Hangouts (Classroms – pro školy),
  • YouTube.

YouTube používejte jen v případě, pokud nechcete být při vašem výkladu přerušovaní. YouTube totiž umožňuje odezvu diváků jen v podobě chatu. Navíc nevidíte, kdo je vlastně na konferenci přítomný. Zobrazí se vám jen počet sledujících, který může být matoucí. Pokud tedy chcete mít přehled o tom, kdo se výuky účastní, použijte Google Hangouts nebo Microsoft Teams.

    1. Jděte žákům příkladem

Online výuka není překážka. Je to možnost, jak oživit způsob vzdělávání. Díky moderním technologiím, AV vybavení učeben (pokud vysíláte ze školy) a postupům můžete uspořádat takovou výuku, která bude všechny zúčastněné opravdu bavit. Stačí si pohrát s vysíláním, využít externí kameru v kombinaci s webkamerou a být interaktivní.

A o to jde především. Online vzdělávání nemá být jen nudnou výukou, kde budou všichni přikováni k židlím bez možnosti odezvy. Diskutujte, ukažte svou dobrou stránku a motivujte své žáky k tomu, aby se sami snažili naučit víc.

Shlédněte také

Online propagace v zahraničí může nastartovat váš růst

Celý svět je příliš velký na to, abyste prodávali jen v České republice. Možná máte …