Domů / Doporučujeme / Multifunkční multikáry a scrubmastery

Multifunkční multikáry a scrubmastery

Komunální služby měst a obcí si nedovedou představit svou činnost bez multikár. Tato malá lehká a multifunkční vozidla využívají k venkovnímu úklidu a mnoha dalším účelům. Naopak k úklidu vnitřních prostor jsou určeny scrubmastery. Kromě účelu použití se tyto úklidové stroje liší také pohonem, když multikáry mají benzínový pohon a scrubmastery pohání baterie.

Odkud pocházejí multikáry?

Značka Multicar je dnes známa po celém světě zásluhou německé firmy Multicar sídlící ve Waltershausenu ve středním Německu. V ČR se pro německý název multicara vžilo pojmenování multikára. Jak v Německu, tak i v jiných zemích včetně ČR získala tato všestranná vozidla obrovskou popularitu. V současnosti firma Multicar vyrábí a na trh dodává tři typové řady, a to:

  • Multicar M27 Compact – což je nejrozšířenější typ umožňující připevnění transportéru a nosičů nejrůznějších nástaveb
  • Multicar M31 – je obdobou prvně jmenovaného typu
  • Multicar M29 – tento typ se liší úzkorozchodným nosičem nástaveb a transportérů.

Důvody popularity multikár

Výhradním dovozcem multikár pro Českou republiku je společnost Unikont Group, která tak má významný podíl na oblibě těchto multifunkčních malých vozidel. Jejich uživatelům slouží k nejrůznějších účelům prakticky celoročně. Umožňuje to více než 100 druhů nástavců, díky kterým se mohou uklízet ulice, přepravovat různý materiál nebo svážet odpadky. V létě mohou multikáry sloužit k zavlažování městské zeleně a v zimě díky možnosti instalovat radlici uklízet sníh.

Co je to scrubmaster?

Jedná se o moderní úklidové stroje určené k úklidu a čištění podlah ve velkých vnitřních prostorách. Jejich výhodou je napájení baterií, což je ekologický zdroj vhodný pro vnitřní prostory, který neznečišťuje prostředí žádnými spodinami. Baterie lze dobíjet ze standardní elektrické zásuvky. Na úklid menších ploch je vhodný Scrubmaster B12, který má diskový kartáč a vystupující hlavu. To umožňuje dokonale vyčistit i místa v blízkosti okrajů podlah, což jiné scrubmastery nedokáží.

Shlédněte také

Online propagace v zahraničí může nastartovat váš růst

Celý svět je příliš velký na to, abyste prodávali jen v České republice. Možná máte …