Domů / Byznys / Dočasné tetování vám napoví, kolik jste toho vypili

Dočasné tetování vám napoví, kolik jste toho vypili

Rádi si dáte skleničku, ale nevíte, kdy máte dost? Moderní technologie nabízí skvělé řešení a vědci z univerzity v kalifornském San Diegu s ním přišli na trh. Odborníci na nanotechnologii přišli s vynálezem v podobě „dočasného tetování“, které hlídá stav vaší hladiny alkoholu v krvi. Jakmile překročíte určitou hladinu, přijde vám zpráva na telefon, abyste si další skleničku nedávali.

Jak dočasné tetování funguje

Novinka funguje na jednoduchém principu. Dočasné tetování v podobě náplasti, má v sobě zabudovaný eletrochemický senzor, který určuje hladinu alkoholu z potu na lidské kůži. Jedná se o náplast s elektrodami a látkou pilokarpin, která vyvolává pocení. Destička s plošnými spoji získá z potu potřebné informace a do čtvrt hodiny máte na chytrém telefonu zprávu o vašem stavu.

Nahradí alkoholové náplasti současné alkoholtestery?

Inženýři a vědci se domnívají, že jejich nový způsob testování hladiny alkoholu, je mnohem příjemnější, než současné alkoholtestery. Náplast umístíte na ruku a v pohybu člověku nijak nebrání.  Náplast je zároveň velmi odolná a nevadí ji, ani různé ohýbání.

Technologie alkoholových náplastí nabízí přesný, praktický a rychlí způsob, jak si hlídat hladinu alkoholu v krvi. Díky tomu předejdete řízení v opilosti nebo si prostě jen pohlídáte hladinu, abyste neměli po ránu opici.

Vědci plánují v dohledné budoucnosti mnohem větší propojení s moderní technologií. Pokud se vše povede, náplast by měla spolupracovat s automobilem. Pokud přesáhnete určitou hladinu alkoholu v krvi, náplast dá vašemu vozu potřebné informace. Automobil pak nenastartuje a automaticky se uzamkne do té doby, než vám hladina alkoholu klesne na optimální úroveň.

Co na novinku říkáte? Najde své využití nebo se jedná jen o další trendy technologii, která rychle zapadne v minulosti?

Shlédněte také

Co je zapotřebí k výrobě originálních reklamních předmětů

Výroba originálních reklamních předmětů je skvělým způsobem, jak upoutat pozornost a zvýšit povědomí o vaší …