Domů / Byznys / Další hra o pokémonech slaví úspěch, i když je zakázaná

Další hra o pokémonech slaví úspěch, i když je zakázaná

Hra Pokémon Go na sebe strhla veškerou pozornost. Několik vývojářů se rozhodlo, že si vyrobí vlastní verzi hry Pokémon. Jenže to se nelíbilo společnosti Nintendo, která její vydání zakázala. Jenže zakázané ovoce chutná nejlíp. Přestože vývojáři hru nevydali, počítačoví piráti na nic nečekají. Hra se během pár dnů stala hitem internetu, přestože je zakázaná. Nebo možná právě proto.

Pokémoni přitahují milióny lidí

Koncem loňského roku měla vyjít hra Pokémon Prism. Tvůrci, kteří jsou původně fanoušci tohoto fenoménu, vyvíjeli tuto hru posledních osm let. Přestože na vývoji strávili značný čas, museli celý projekt pohřbít. Společnost Nintendo totiž pod hrozbou žaloby, zakázala hru vydat. Japonská společnost Nintendo je totiž jediným držitelem práv na Pokémony.

Tvůrci se předžalobní výzvy zakeli a hru nevydali. Hotová hra tak nikdy neměla spatřit světlo světa. Nintento však nedomyslelo, že fanoušci se jen tak nevzdají a někdo hru ukradl a začal její kopie šířit před nejrůznější fóra s pirátským obsahem.

Podle všeho tvůrci hry Pokémon Prism nemají s únikem nic společného a od nelegálních kopií se distancují. Ať už je to pravda nebo čistý kalkul ze strachu soudních tahanic s Nintendo, je to vcelku jedno. Zájem o pirátskou verzi je totiž enormní. A nemusí to být jen díky zakázanému produktu. Hra totiž nabízí přímo pohled pokémonů a ne jejich trenérů.

Proč se Nintendo brání novému titulu?

Zabránit vývoji nových her s tématikou Pokémon není překvapivá. Jsou totiž zlatým dolem. Společnost Nintendo každým dnem vydělává na své hře Pokémon Go několik milionů. Udržením jednoho herního titulu na scéně je pro ně výhodné. Přestože se originálním tvůrcem hry není Nintendo, stále z ní má peníze, jelikož studiu Niantic poskytla licenci na vývoj hry. Zda tak udělá i v případě Pokemon Prism je otázkou. Stávající chování společnosti Nintendo tomu však nenasvědčuje.

Shlédněte také

Dotykačka a pokladní systém zdarma s bohatým využitím

Patříte ke společnostem, které si přejí zefektivnit svůj provoz, zvýšit obrat nebo ušetřit čas? S …