Domů / Hry & aplikace / Na trhu je extrémně výkonný počítač, který se ukrývá v těle televizní konzole

Na trhu je extrémně výkonný počítač, který se ukrývá v těle televizní konzole

Televizní konzole a stolní počítače mezi sebou soupeří od té doby, co jsou na světě. Velký rozdíl mezi těmito zařízeními je především v jejich rozměrech. Zatímco televizní konzole má poměrně kompaktní rozměry, stolní počítač je mnohem robustnější a přesto nemusí mít dostatečný výkon na nejnovější hry. Vše se má však změnit s příchodem novinky od společnosti Gigabyte, která nabízí extrémně výkonnou počítačovou sestavu, která však svými rozměry vrovná televizní konzoly.

Gaming GT nabízí úctyhodný výkon a skvělé rozměry

Velmi výkonné součástky se nachází v těle novinky Gaming GT od společnosti Gigabyte. Celá počítačová skříň je kompletně přepracovaná a kromě zajímavého rozměru i nový design. Jednotlivé komponenty jsou umístěné netradičně a z toho důvodu má Gaming GT oválný půdorys a roste do výšky.

Přestože má netradiční design a specifikace, zachovává si vše, na co jsme zvyklí. Televizní konzole nemůže měnit své komponenty. To se u klasických stolních počítačů nestává. Novinka není pozadu a i ona bude nabízet možný upgrade na modernější a výkonnější stroj.

V současné době nabízí stroj procesor Intel Core i7-6700K, který pracuje se čtyřmi jádry o frekvenci 4,0 GHz. V případě vyššího výkonu je možné sestavu přetaktovat na 4,2 GHz. Grafická karta GeForce GTX 1080 ukrytá uvnitř šasi disponuje 8 GB vlastní paměti a 2560 stream procesory. Stroj kromě toho nabízí i 32 GB operační paměti typu DDR4.

Pro operační systém je určen 240 GB SSD disk a pro archivaci dat máte možnost využít 1 TB pevný disk. V případě nedostatku volného prostoru stroj disponuje volným slotem pro další paměťové jednotky. Vše pak běží pod operačním systémem Windows 10. Na tomto stroji si bez problému spustíte ty nejnáročnější hry na plné detaily. Cena sestavy se však přehoupne přes 50 000 korun. Na konečnou částku si však musíme počkat.

Shlédněte také

CNC laser vám zajistí precizní výpalky z plechu

Laser se využívá v mnoha oblastech a jednou z nich je řezání materiálů. Jedná se …