Domů / Zajímavosti / Co primárně zohlednit při výběru náplně do tiskárny?

Co primárně zohlednit při výběru náplně do tiskárny?

Vybíráte náplň do tiskárny? Je řada věcí, na které je dobré myslet a které je třeba vzít v první řadě v potaz. Pokud se podíváme a trojici zcela jasných věcí, které každý rozhodně zná, tak se jedná primárně o tyto:

  • Konkrétní barva
  • Konkrétní velikost
  • Konkrétní cena

Jsou však i jiné věci, na které je dobré hledět. A dá se říci, že je můžeme označit jako věci klíčové. O jaké se jedná? Podívejte se.

Inkoust, nebo tonerový prášek?

Toto je první věc, kterou je nutné si uvědomit. Souvisí to samozřejmě s tím, jakou máte konkrétní tiskárnu. Pokud se jedná o tu inkoustovou, tak se poptávají takzvané cartridge. Pokud se jedná o tiskárnu laserovou, jsou to tonery. Jedním z příkladů může být třeba toner CE285A. Toto je dobré uvědomit si hned v samotném úvodu, aby bylo jasné, co konkrétně poptáváte a co konkrétně potřebujete.

Jaký typ náplně je ten pravý?

Při výběru je třeba vědět i to, jaký je správný typ náplně, kterou budete potřebovat. Podívejme se například na toner Q2612A, který jasně ukazuje, že daná označení nejsou shodná s názvem tiskárny. To je třeba v první řadě vědět. Typ tiskárny je ale nutné také znát, jelikož jedině díky němu je možné zjistit, jaký model toneru nebo cartridge je pro ni vhodný. Toto je možné u většiny prodejců jednoduše vyhledat online.

Kdo je výrobce?

I tady musíme jasně říci, že je dobré mít jasno v tom, co chcete. První kategorií jsou náplně originální, které vyrábí stejná firma, která je podepsaná za vaší tiskárnou. Potom tu jsou také náplně neoriginální neboli kompatibilní. Jejich specifikum je spojeno s tím, že výrobcem může být jakákoliv jiná firma. Jejich hlavním lákadlem jsou velmi nízké ceny, a to v kombinaci s dobrou kvalitou tisku. Dnes se stávají velkým hitem a identifikovatelné jsou právě tím, že ani na nich, ani na obalových materiálech logo výrobce vaší tiskárny nenajdete.

Shlédněte také

Odhalte, jaké nebezpečí představuje phishing

Phishing je celosvětovým problémem. Existuje velké množství podvodníků, kteří se snaží získat citlivé osobní informace …