Domů / Zajímavosti / Co primárně zohlednit při výběru náplně do tiskárny?

Co primárně zohlednit při výběru náplně do tiskárny?

Vybíráte náplň do tiskárny? Je řada věcí, na které je dobré myslet a které je třeba vzít v první řadě v potaz. Pokud se podíváme a trojici zcela jasných věcí, které každý rozhodně zná, tak se jedná primárně o tyto:

  • Konkrétní barva
  • Konkrétní velikost
  • Konkrétní cena

Jsou však i jiné věci, na které je dobré hledět. A dá se říci, že je můžeme označit jako věci klíčové. O jaké se jedná? Podívejte se.

Inkoust, nebo tonerový prášek?

Toto je první věc, kterou je nutné si uvědomit. Souvisí to samozřejmě s tím, jakou máte konkrétní tiskárnu. Pokud se jedná o tu inkoustovou, tak se poptávají takzvané cartridge. Pokud se jedná o tiskárnu laserovou, jsou to tonery. Jedním z příkladů může být třeba toner CE285A. Toto je dobré uvědomit si hned v samotném úvodu, aby bylo jasné, co konkrétně poptáváte a co konkrétně potřebujete.

Jaký typ náplně je ten pravý?

Při výběru je třeba vědět i to, jaký je správný typ náplně, kterou budete potřebovat. Podívejme se například na toner Q2612A, který jasně ukazuje, že daná označení nejsou shodná s názvem tiskárny. To je třeba v první řadě vědět. Typ tiskárny je ale nutné také znát, jelikož jedině díky němu je možné zjistit, jaký model toneru nebo cartridge je pro ni vhodný. Toto je možné u většiny prodejců jednoduše vyhledat online.

Kdo je výrobce?

I tady musíme jasně říci, že je dobré mít jasno v tom, co chcete. První kategorií jsou náplně originální, které vyrábí stejná firma, která je podepsaná za vaší tiskárnou. Potom tu jsou také náplně neoriginální neboli kompatibilní. Jejich specifikum je spojeno s tím, že výrobcem může být jakákoliv jiná firma. Jejich hlavním lákadlem jsou velmi nízké ceny, a to v kombinaci s dobrou kvalitou tisku. Dnes se stávají velkým hitem a identifikovatelné jsou právě tím, že ani na nich, ani na obalových materiálech logo výrobce vaší tiskárny nenajdete.

Shlédněte také

Létající mikročipy umožňují snadné sledování přírody a samy se rozkládají

Semena javoru mají tvar vrtule a když spadnou ze stromu, dokáží pří letu urazit velkou …