Domů / Doporučujeme / Proč je důležitá SEO analýza u webu?
Search engine home page

Proč je důležitá SEO analýza u webu?

SEO analýza je nástroj, který pomáhá rozklíčovat návštěvnost webu a zaručit, že se web posune ve vyhledávačích nahoru. SEO tak napomáhá k rozšíření povědomí o daném webu mezi zákazníky, kteří by mohli mít zájem o jeho obsah, ať už jde o komerční webové stránky prezentující konkrétní službu či obchod nebo osobně zaměřený blog. Znalost SEO analýzy je nezbytná k patřičnému rozvoji vaší stránky, bez ní totiž nebudete vědět, jak si váš web z hlediska viditelnosti ve vyhledávačích stojí.

Co SEO analýza zahrnuje?

SEO analýza zahrnuje více nástrojů, jejichž využití vám umožní učinit váš web co nejviditelnějším a nejatraktivnějším pro případné návštěvníky. Mezi řadu nástrojů patří následující:

Analýza klíčových slov: zahrnuje nejpoužívanější klíčová slova, slova, která jsou internetovými uživateli nejvíce vyhledávána a rovněž vám pomůže odhalit, jaká slovní spojení lidé na internetu příliš nepoužívají. Díky analýze klíčových slov také zjistíte, jestli je současné téma vaší stránky pro návštěvníky atraktivní a podle toho ho můžete případně pozměnit či vylepšit.

Funkčnost odkazů: SEO analýza poukazuje na již nefunkční odkazy, díky čemuž je můžete snáz spravit či případně odstranit

Výkon stránky: rychlost načítání webu a snadnost orientace v obsahu stránky jsou další důležité faktory

Používání popisů: používání popisů (meta tagů) v delších textech usnadní vyhledávačům práci, neboť se místo nesouvislého bloku textu zobrazí jeho konkrétní úsek

Bez důkladné SEO analýzy je velmi obtížné přijít s vhodnou strategií za účelem vylepšení vaší stránky. SEO analýza vám prozradí, v jakých oblastech je váš web nedostačující a jaké kroky lze podniknout k tomu, abyste vylepšili jeho pozici ve vyhledávačích. Budete-li se těmito kroky řídit, váš web se ve vyhledávačích posune na lepší pozici, což k vám následně přivede větší množství návštěvníků, neboť se pro ně vaše stránky stanou viditelnějšími.

Shlédněte také

Už máte svou vlastní mobilní aplikaci nebo jste stále pozadu?

Jelikož se dnes na trhu nachází firmy mající stejný podnikatelský záměr, neustále probíhají různé konkurenční …