Domů / Doporučujeme / Co by měl splňovat moderní web

Co by měl splňovat moderní web

Kdo není na internetu, jako by nebyl. Toto úsloví je dnes platnější, než v minulosti. Navíc k němu ale musíme přidat také fakt, že velmi důležité je mít i správný web. Jelikož v současné době zabezpečujeme tvorbu www stránek, můžeme vám aktuálně říci, jak by měl vypadat a co by měl splňovat web, který bude moderní a který bude odpovídat všem současným požadavkům.

Moderní design je základ

Zapomeňte na weby, které vypadají jako 10 let staré. Ty dnes zaručeně nikoho nezaujmou a v některých případech dokonce musíme říci, že vypadají podezřele. Současné weby z pohledu designu by měly být spíše svěží a vzdušené, neměly by kombinovat velké množství barev a svým vzhledem by měly odrážet i cílovou skupinu. A co dnes naopak patří mezi trendy, které jsou dávno historií? Jsou to:

  • Animované GIFy
  • Flash animace
  • Vyskakovací okna

Roli hraje konverzní poměr

Správný web by neměl být jenom příjemný z grafického hlediska, ale měl by být také použitelný. A to s ohledem na jeho cíle, kterými může být poptávka, nebo i prodej. I vám vytvoříme eshop na míru, který nabídne velmi dobrý konverzní poměr. Toho lze docílit třeba správně umístěnými hlavními odkazy, správnými texty, nebo intuitivním ovládáním, které bude při prvním vstupu na internetový obchod zcela jasné. Samozřejmostí by měl být také jednoduchý košík, ale i celková důvěryhodnost, která opět výrazně souvisí i se samotným designem.

Nikdo nechce čekat

Moderní web musí být také rychlý. Je pochopitelné, že velkou roli zde má především zvolený webhosting. Nemá ale roli jedinou, jelikož web by měl být dobře vyladěný, aby načítání bylo skutečně co možná nejrychlejší. Roli zde hraje hlavně odladěnost konkrétního operačního systému, na kterém je web postaven, stejně jako hraje roli i to, jak velká je databáze a kolik konkrétních dotazů je v určitý časový interval realizováno.

Shlédněte také

Online propagace v zahraničí může nastartovat váš růst

Celý svět je příliš velký na to, abyste prodávali jen v České republice. Možná máte …