Domů / Doporučujeme / Plánujete přesun do daňového ráje? A víte, jak ho správně využít?

Plánujete přesun do daňového ráje? A víte, jak ho správně využít?

Daňový ráj je oblíbeným místem celé řady společností a podnikatelů. Obvykle se označuje tímto pojmem země, kde je nižší daňová zátěž pro firmy, než jaké mají v zemi svého vzniku. Snížení daní a celkově daňová optimalizace není jediným důvodem, proč se využívají daňové ráje. Existuje celá řada dalších důvodů, proč spousty podnikatelů přesouvají své aktivity do těchto oblastí.

Výhody daňového ráje

Jedním z dalších důvodů proč podnikatelé přesouvají své aktivity do daňových rájů je anonymita vlastnictví a s tím spojena ochrana majetku. To je pro řadu společností a podnikatelů mnohem důležitějších bod pro přesunutí svých aktivit, než snížení daní.

Založte si společnost v daňovém ráji

Společnost, která vzniká v daňovém ráji se nazývá offshore společnost. Tento druh společnosti se využívá pro mezinárodní obchod a služby nebo pro ochranu duševního vlastnictví. Založit ji může každý. Není zde žádné omezení ani nutnost splňovat složité podmínky. V řadě případů je však lepší obrátit se na speciality, kteří se zabývají zakládáním offshore společností a mají s tím bohaté zkušenosti. Ušetříte si starosti, čas i peníze.

Nejčastější využití daňového ráje

Jedním z nejčastějších způsobů využívání offshore společností je k registraci lodi. Nákladní loď plující pod vlajkou daňového ráje, tedy offshore společnosti, pod kterou jsou lodi registrované, má mnohem nižší platby za poplatky, registrace a provoz.

Podobně je tomu i v oblasti úvěrů a půjček. Offshore společnost nabízí efektivní zdanění kapitálových příjmů a tím zjednodušení financování podnikatelských potřeb.

Offshore společnost lze využít v celé řadě způsobů a podnikatelských činností. Každá společnost má však individuální potřeby a k efektivnímu využití výhod daňového ráje by měla předcházet odborná offshore konzultace, která doporučí optimální postup.

Shlédněte také

Jak nejlépe ochráníte svůj mobilní telefon? Poradíme vám!

Jaké jsou nejzákladnější formy ochrany? Samozřejmě to nejlepší, co můžeme pro svůj telefon udělat, je …