Domů / Byznys / Novinky od Sony se představí v září

Novinky od Sony se představí v září

Hráčským světem se už nějakou dobu vedou horlivé diskuze o tom, že Sony chystá uvést v září na trh novou herní konzoli. Co je však mnohem zajímavější, jsou zvěsti o tom, že Sony všechny hráče překvapí a uvede rovnou dva nové modely PlayStation.

Jedná se o hoax?

Společnost Sony zatím oficiálně nepotvrdili příchod nového modelu Playstation. Je tedy otázkou, zda se v září skutečně dočkáme novinky. Podle webu Vice Gaming a GameBlog se však elektronický gigant chystá předvést v plné parádě již 7. Září. Navíc podle serveru Polygon navíc půjde o revoluci a Sony představí rovnou dvě nové konzole. Jedna verze nabídne extrémní výkon a druhá pouze dodatečné vylepšení k aktuálnímu čtvrtému modelu.

Hlavní je výkon a herní zážitek

Nejvíce informací je zatím o připravovaném modelu s kódovým označením PlayStation Neo. Jeho hlavní předností má být navýšení výkonu. Novinka bude nabízet stejný procesor, který se nachází v aktuální čtyřce, ale bude pracovat na vyšší frekvenci. O modelu s extrémním výkonem se zatím neví vůbec nic a vše je opředeno tajemstvím.

Pro model Neo je k dispozici čip s architekturou Jaguar, které má osm jader nataktováno na 2,1 GHz. PlayStation 4 pracuje při frekvenci 1,6 GHz. Výkon bude 1,3 krát vyšší. Lepšího výkonu se dočká i grafický čim, který bude nyní pracovat na 911 MHz oproti původním 800 MHz.

Objeví se nejvýkonnější konzole na světě?

Extrémně výkonný PlayStation je s největší pravděpodobností připraven na poslední chvílí. Jedná se o reakci Sony na prohlášení konkurenční společnosti Microsoft. Ta se nechala slyšet, že pracuje na nejvýkonnější konzoli, která umožní hrát v rozlišení 4K. O novince bychom se měli od softwarového gigantu dozvědět co nevidět. Uvidíme, jak se uskuteční plány Sony a zda skutečně představí dvě nové konzole.

Shlédněte také

Chytrý telefon jako herní konzole? Se speciálním ovladačem to není problém

Chytrý telefon jako herní konzole? Se speciálním ovladačem to není problém Chytré telefony jsou stálicí …