Domů / Doporučujeme / Zajistěte si vše potřebné pro 3D tisk

Zajistěte si vše potřebné pro 3D tisk

3D tisk přinesl lidem po celém světě možnost tisknout trojrozměrně. Mohou si vytisknout jak jednoduché hračky a modely, tak i složité součástky, které by se jinak vyrobit často ani nedaly. Ačkoliv se začal 3D tisk používat už ke konci 20. století, teprve v tomto století slaví opravdový úspěch. 3D tiskárny už nejsou jen součástí laboratoří a vývojových oddělení bohatých firem, dnes si může 3D tiskárnu pořídit každý, jejich ceny jsou velmi nízké a jejich používání je vzrušující.

Co si můžete vytisknout?

Existuje mnoho typů 3D tiskových technologií a můžete si snadno pořídit vlastní stolní 3D tiskárnu a tisknout si mnoho zajímavých 3D modelů. Mnoho lidí si vytváří vlastní 3D modely, které si následně tiskne. Není to však podmínkou, zde si můžete prohlédnout, kde hledat 3D modely pro tisk. Na celé řadě webů máte 3D modely ke stažení zcela zdarma, je ovšem i řada webů, kde si můžete 3D modely i koupit. Zajímavou volbou jsou vyhledávače 3D modelů, které vám vyhledají 3D modely z různých zdrojů. Vytiskněte si vše, co potřebujete.

Nezapomeňte na důležité vybavení

Při 3D tisku je velmi důležité samozřejmě vybavení. Základem je vlastnit 3D tiskárnu a pokud ji nemáte, můžete si jí pořídit na eshop.sharplayers.cz. Vybrat si můžete jak stolní 3D tiskárnu, tak i SLA 3D tiskárnu. Dále je potřeba si pořídit materiály, tedy filamenty a pryskyřice. Materiály se vybírají i podle použití hotového výtisku. Jiný materiál použije zubař, který chce vytisknout můstek, a jiný zase nadšenec, který chce vytisknout model letadla. Vybírat můžete i adhezivní přípravky k 3D tisku. Ty jsou důležité pro zvýšení přilnavosti povrchu u tiskáren s vyhřívanou podložkou. Jejich použití zamezí deformaci výtisku a můžete počítat se snadným odlepením výtisku od podložky. Inspirujte se kompletním sortimentem eshopu.

Shlédněte také

Online propagace v zahraničí může nastartovat váš růst

Celý svět je příliš velký na to, abyste prodávali jen v České republice. Možná máte …