Domů / Doporučujeme / WordPress jako neporazitelný král mezi redakčními systémy

WordPress jako neporazitelný král mezi redakčními systémy

Společně s rozvojem internetu bylo jasné, že po vlastních webových stránkách bude toužit stále více lidí, kteří mají jen omezené znalosti problematiky tvorby stránek. Ne každý má finance, aby se mohl obrátit na tvůrce webu a tak se začala zvyšovat popularita bezplatných redakčních systémů, ve kterých si nezkušení lidé mohou doslova přes noc naklikat a vytvořit vlastní web.

Ačkoliv je redakčních systémů nespočet, jeden mezi nimi výrazně vyčnívá. WordPress prodělal od svého vzniku nesčetné množství změn, ale už od počátku nabízel uživatelům možnost vytváření webu bez nutnosti jakékoliv znalosti HTML kódu. Nejtěžším krokem tak byla jen instalace samotného WordPressu a následovaly již jen jednoduché kroky v podobě výběru vhodné šablony a přidávání obsahu, případně instalace pluginů.

K čemu je WordPress určený

RS WordPress je v první řadě redakční systém pro blogy, magazíny a osobní či firemní weby. Díky možnostem využití specializovaných pluginů na něm lze postavit i eshop, inzertní web, seznamku, katalog či cokoliv jiného.

Výhody a nevýhody

Výhody WordPressu jsou zřejmé, je zdarma, může s ním pracovat i začátečník a nabízí prakticky neomezené možnosti ve výběru šablon a rozšiřování skrze pluginy. Přes jeden redakční systém lze postavit téměř jakýkoliv druh webu. Ovšem jsou tu i nevýhody, vzhledem k velké popularitě také vzrůstá nebezpečí, kterému lze však zabránit bezpečnostními pluginy a pravidelnou aktualizací samotného WordPressu, šablon a pluginů. Někdy se může stát že web přestane fungovat a hlásí chybu, se kterou si začátečník neví rady. V takovém případě pomohou specialisté či návody pro wordpressové začátečníky. Návody pomohou komplikace vyřešit.

Speciální servery a hostingy

Pro WordPress jsou vhodné linuxové servery a dokonce i stále více hostingových společností se zaměřuje na tento redakční systém. Málokterému systému by byla v posledních letech věnována taková pozornost a podle aktuálních čísel lze předpokládat, že popularita WordPressu i nadále poroste.

Pro tvůrce webů

WordPress je velmi populární mezi tvůrci webů, jelikož stále více klientů požaduje vytvoření webu na WordPressu. Ať už weby vytváříte nebo jen provozujete, vyplatí se znát důležité webové nástroje, které vám umožní web analyzovat a zjistit, jak na tom aktuálně je.

Shlédněte také

Online propagace v zahraničí může nastartovat váš růst

Celý svět je příliš velký na to, abyste prodávali jen v České republice. Možná máte …