Domů / Doporučujeme / Využijte pro vytěžování dat z faktur umělou inteligenci

Využijte pro vytěžování dat z faktur umělou inteligenci

V posledních několika letech se v rámci vytěžování dat z faktur výrazně prosazuje umělá inteligence, jelikož oproti samotné metodě OCR je přesnější a snadno si poradí s různými dokumenty. Řada firem tak při vytěžování faktur přechází z metody OCR či ručního přepisování faktur na software OCR s umělou inteligencí. Digitalizace faktur s využitím umělé inteligence je totiž daleko efektivnější.

Snadný a rychlý proces

Inteligentní vytěžování dat z faktur rozšířilo hojně používanou metodu OCR (Optical Character Recognition – optické rozpoznávání znaků) o umělou inteligenci, díky čemuž se vytěžování stalo efektivnějším a přesnějším. Umělá inteligence se postupně učí a dokáže lépe rozeznat jednotlivá data a lépe je přiřadit ke správným polím.

Fungování inteligentního vytěžování faktur je navíc velice jednoduché. Pouze stačí, aby zaměstnanec oskenoval fakturu a poslal e-mailem či nahrál do webové aplikace. O všechno ostatní se již postará umělá inteligence, která zajistí vytěžování dat z faktury a získaná data odešle do vašich systémů. Import faktur do pohody či jiného účetního programu nebude činit umělé inteligenci žádný problém.

Vysoká přesnost

Mezi hlavní výhody inteligentního vytěžování dat z faktur se řádí především zamezení chybovosti při zpracování faktur. V rámci zpracování faktur patří umělá inteligence mezi nejefektivnější způsoby. Navíc postupem času se její přesnost zvyšuje, jelikož čím více faktur zpracuje, tím je přesnější. Oproti běžné technologii OCR není potřeba vytvářet žádné šablony, jelikož umělá inteligence je intuitivní a dokáže si vyhledat potřebná data automaticky.

Mezi další výhody vytěžování dat pomocí umělé inteligence patří zajištění konzistence dat, rychlý proces schvalování dat a vyšší bezpečnost dat před ztrátou neboli evidence faktur.

Kdy je výhodné využít nástroj pro automatické vytěžování faktur?

Využít inteligentní vytěžování dat se vyplatí firmě z mnoha důvodů. OCR software s umělou inteligencí se hodí například v případě, že si chce firma zajistit jednoduché vyhledávání ve fakturách a chce je mít ihned k dispozici. Také v případě, že chce ušetřit práci svým zaměstnancům či lépe využít jejich potenciálu. Inteligentní vytěžování by také nemělo chybět u firem, které chtějí zrychlit přepis faktur a zabezpečit faktury před ztrátou.

Více o inteligentním vytěžování dat z faktur zjistíte na webových stránkách společnosti Redque, kde si navíc můžete celý proces vytěžování dat vyzkoušet zcela zdarma v rámci demoverze.

Shlédněte také

Online propagace v zahraničí může nastartovat váš růst

Celý svět je příliš velký na to, abyste prodávali jen v České republice. Možná máte …