Domů / Doporučujeme / Jak fungují a proč využívat převodové elektromotory namísto obyčejných?

Jak fungují a proč využívat převodové elektromotory namísto obyčejných?

Elektromotory jsou sami o sobě velice schopnými mechanismy, které se dokáží s mnohdy až neuvěřitelnou efektivitou postarat o spoustu úloh. Jenže ne vždy jsou schopny se vypořádat s případy, kde je například potřeba pracovat s odlišnými podmínkami jejich provozu. V ten moment se již nejedná o klasické elektromotory, ale je potřeba k nim přidat převody.

Převodové elektromotory pak dokáží řešit i celou řadu problémů, se kterou by si jinak samotné motory nedokázaly postarat. Je zde ale spousta důležitých faktorů, protože pokud jsou jen elektromotory o sobě specifické, tak rozdílnost převodovek je dokonce i několikanásobně větší.

Kdy použít převodové elektromotory?

Převodové elektromotory by se měly používat v každém případě, kdy musíme počítat se změnou podmínek okolo jejich provozu. Kupříkladu ve větráčku v počítači pracuje motůrek vždy za konzistentních podmínek, jen napětí mění rychlost jeho otáčení. Pokud bychom ale chtěli pohánět například automobil, tak zde cesta do kopce znamená zásadní změnu prostředí. V ten moment jsou na řadě převodové motory Bühler.

Ekonomické řešení potřeby převodů

Samy převodové motory jsou o stupeň složitějším mechanismem, tak je pochopitelně o něco vyšší i jejich pořizovací cena. Nemusí jít ale nutně o tisíce korun, protože existují i ekonomická řešení. Typickým příkladem jsou šnekové převodovky Bühler, které patří mezi zlatou střední cestu mezi efektivitou a cenou. Jedná se o zapouzdřený mechanismus, který je vhodný do konzistentnějšího prostředí. Nabídne vám ale nízkou pořizovací cenu a velkou výdrž v provozu.

Prémiové řešení pro náročné

Pokud ale patříte mezi klienty, kteří si raději připlatí za opravdu dobré a kvalitní zařízení, tak jsou tady pro vás právě planetové převodovky Bühler. Svůj název „planetové“ získali podle podobnosti s tím, jak obíhají planety v naší soustavě. I převodovka je tvořena obíháním převodových koleček a jedná se o opravdu složitý mechanismus s výjimečně přesným a jemným chodem. Jedinou nevýhodou, jak již vlastně bylo zmíněno dříve, je ale jeho vyšší pořizovací cena.

Shlédněte také

Online propagace v zahraničí může nastartovat váš růst

Celý svět je příliš velký na to, abyste prodávali jen v České republice. Možná máte …