Domů / Doporučujeme / Jak vybrat fotopast na zloděje

Jak vybrat fotopast na zloděje

Vybíráte fotopast na ochranu majetku, ale nevíte, na co se zaměřit? Existuje pár obecných doporučení, které jsou při výběru fotopasti na zloděje důležité. Pojďme se podívat na ty nejdůležitější z nich.

Parametry, které jsou důležité

  • rozlišení fotografií
  • síla neviditelného přísvitu
  • GSM modul
  • technické provedení a maskování

Rozlišení fotografií

Rozlišení u fotopasti není tolik důležité, jelikož i ty nejlevnější modely dosahují rozlišení 5Mp, což je plně dostačující. Pokud narazíte na fotopast, která má rozlišení až 12Mp, nepoznáte v pořízené fotografii rozdíl. Pokud však potřebujete opravdovou kvalitu, fotopasti bunaty disponují rozlišením 12Mp a videem v FULL HD kvalitě i se zvukem.

Síla neviditelného přísvitu

Mnohem důležitějším parametrem při výběru je síla a intenzita přísvitu. Zařízení, které se pohybují kolem cenové hladiny 4000,- Kč, mají slabší přísvit a fotografie pořízené v noci budou mít tmavší nádech. Takové fotopasti je důležité umístit co nejblíže k objektu. Ideální vzdálenost je 5-6 metrů. Pokud potřebujete zabrat objekt z větší vzdálenosti, musíte si pořídit fotografie se silnějším přísvitem. Fotopast bunaty má jedny z nejkvalitnějších fotografií a videí pořízených za tmy.

GSM modul

Před pořízením fotopasti, si dobře promyslete, zda využijete GSM modul. Zařízení s modulem jsou zhruba o 3000 dražší, ale má to své výhody. Pořízené fotografie jsou okamžitě odeslány na mobilní telefon nebo email. Tuto funkci využijete, když chcete chytit zloděje přímo při činu. Během pár minut máte kompletní přehled o tom, co se děje ve vašem objektu. Fotopasti bez GSM modulu ukládají fotografie na paměťovou kartu SD.

Technické provedení a maskování

Důležité je i technické provedení. Některé fotopasti nemají dobře vyřešený displej a vy nikdy nevíte, zda správně míříte na oblast, kterou chcete hlídat. Vybírejte i taková zařízení, která mají minimum odrazových ploch a hodí se do prostoru, kam je chcete umístit. Čím lepší technické provedení a maskování, tím menší šance na odhalení.

Shlédněte také

Online propagace v zahraničí může nastartovat váš růst

Celý svět je příliš velký na to, abyste prodávali jen v České republice. Možná máte …