Domů / Hry & aplikace / Vybíráte čtečku knih? Poradíme vám jak na to

Vybíráte čtečku knih? Poradíme vám jak na to

Čtečka knih je šikovné zařízení, které vám umožní vzít si oblíbené knihy kdykoliv sebou a přitom si toho ani nevšimnete. Je také skvělým dárkem pod stromeček. Nabídka různých přístrojů, které jsou určené pro čtení knih, je poměrně široká. V tomto článku vám poradíme základní tipy, jak se při výběru elektronické čtečky neztratit.

Na výběr máte ze dvou možností

Čtečky elektronických knih se rozdělují do dvou kategorií – s černobílým monitorem vyrobeným z elektronického papíru a s LCD displejem. Druhou možnost lze zařadit mezi klasické počítačové tablety. Obě technologie mají své výhody, ale i nevýhody.

Elektronický papír je velmi podobný klasické knize. Obrazovka není podsvícená a tak je čtení na elektronickém zařízení šetrnější k očím. Zobrazený text je kontrastní a krásně se čte i na ostrém slunci. Displej je matný a v noci je nutné si na něj přisvítit. Na trhu se však objevují i modely, které jsou podsvícené.

Další zajímavou vlastností elektronického papíru je možnost nastavení. U textu lze nastavit velikost fontu nebo také odstín šedi. Na trhu nejčastěji narazíte na čtečky se šestipalcovým displejem, který stačí i pro osoby se slabším zrakem. Skvělá je i výdrž baterky. Na jedno nabití může čtečka běžet i několik týdnů. Nevýhodou je pomalé vykreslování a při otáčení stránek si chvilku počkáte. Z toho důvodu není tento typ čteček vhodný pro sledování videí.

Lákadlem pro většinu uživatelů však bude čtečka s LDC displejem. Toto zařízení totiž nabízí mnohem širší možnosti využití a hodí se i na sledování filmů. Mnohé čtečky s elektronickým papírem však také nabízí multimediální funkce.

Při výběru je však nutné zohlednit i další možnosti. Potřebujete wi-fi připojení nebo toužíte i po slotu se SIM kartou? Toto řešení nabízí možnost přístupu na internet kdykoliv na cestách a také nákup knih.

Shlédněte také

Česká vývojářská firma Geewa vstoupila se svojí mobilní hrou Smashing Four na americký trh. Jak se jí daří?

Geewa se proslavila verzí kulečníku Pool Live Tour na Facebooku. V době největší slávy si ji …