Domů / Hry & aplikace / Vybíráte čtečku knih? Poradíme vám jak na to

Vybíráte čtečku knih? Poradíme vám jak na to

Čtečka knih je šikovné zařízení, které vám umožní vzít si oblíbené knihy kdykoliv sebou a přitom si toho ani nevšimnete. Je také skvělým dárkem pod stromeček. Nabídka různých přístrojů, které jsou určené pro čtení knih, je poměrně široká. V tomto článku vám poradíme základní tipy, jak se při výběru elektronické čtečky neztratit.

Na výběr máte ze dvou možností

Čtečky elektronických knih se rozdělují do dvou kategorií – s černobílým monitorem vyrobeným z elektronického papíru a s LCD displejem. Druhou možnost lze zařadit mezi klasické počítačové tablety. Obě technologie mají své výhody, ale i nevýhody.

Elektronický papír je velmi podobný klasické knize. Obrazovka není podsvícená a tak je čtení na elektronickém zařízení šetrnější k očím. Zobrazený text je kontrastní a krásně se čte i na ostrém slunci. Displej je matný a v noci je nutné si na něj přisvítit. Na trhu se však objevují i modely, které jsou podsvícené.

Další zajímavou vlastností elektronického papíru je možnost nastavení. U textu lze nastavit velikost fontu nebo také odstín šedi. Na trhu nejčastěji narazíte na čtečky se šestipalcovým displejem, který stačí i pro osoby se slabším zrakem. Skvělá je i výdrž baterky. Na jedno nabití může čtečka běžet i několik týdnů. Nevýhodou je pomalé vykreslování a při otáčení stránek si chvilku počkáte. Z toho důvodu není tento typ čteček vhodný pro sledování videí.

Lákadlem pro většinu uživatelů však bude čtečka s LDC displejem. Toto zařízení totiž nabízí mnohem širší možnosti využití a hodí se i na sledování filmů. Mnohé čtečky s elektronickým papírem však také nabízí multimediální funkce.

Při výběru je však nutné zohlednit i další možnosti. Potřebujete wi-fi připojení nebo toužíte i po slotu se SIM kartou? Toto řešení nabízí možnost přístupu na internet kdykoliv na cestách a také nákup knih.

Shlédněte také

CNC laser vám zajistí precizní výpalky z plechu

Laser se využívá v mnoha oblastech a jednou z nich je řezání materiálů. Jedná se …