Domů / Hry & aplikace / Voyce: Když technika zasahuje do psího života

Voyce: Když technika zasahuje do psího života

Všudypřítomnost psích společníků v nás občas může evokovat myšlenku, jestli si s nimi skutečně tak dobře rozumíme. Pes je nejlepším přítelem člověka, ale když má nějaký zdravotní problém, nikdy se vám s ním nesvěří,jelikož nedokáže mluvit.

Tento problém by měla vyřešit novinka nesoucí název Voyce, jde o univerzální obojek s přístrojem, který sleduje důležité funkce psího těla a všechny je zaznamenává. Díky tomuto obojku je snadné poznat, když má pes jakékoliv zdravotní obtíže. Existuje mnoho podobných přístrojů pro člověka, ale na psy se tolik nemyslelo.

Zdravotní stav psa neustále na očích

1Údaje z obojku Voyce je možné sledovat na počítači, na tabletu, na telefonu a na jakémkoliv dalším přístroji, se kterým se lze přes wifi připojit na internet. Údaje u obojku se totiž sledují na speciálním portálu, kam jsou odesílány veškeré informace o psovi.

 

3Samotný obojek měří především puls, činnost srdce a dýchání. Tyto údaje jsou postačující, aby se včas odhalila nemoc. Obojek obsahuje baterii, která vydrží až na jeden týden. Díky kombinaci všech údajů se sám sestrojí graf, díky kterému je možné sledovat činnost psího těla pod lupou.

4Páníček na něm vidí, jak často se pes v noci probouzí, když začne mít nepravidelný dech nebo když se mění jeho tep. Díky tomu lze odhalit virové nemoci, artritidu, svalové potíže a mnoho dalších neduh. Veterináři samotní nedokáží kvalitně vyšetřit činnost psího srdce a tento přístroj jim může být velkým pomocníkem.

5Zatím ještě není Voyce k dispozici, lze ho ovšem předobjednat. Jeho cena je 300 dolarů. Pro jeho využívání je ovšem potřeba platit ještě měsíční poplatek ve výši 20 dolarů. Uživatel tak získá plný přístup ke všem datům o svém psovi, u kterého si lze vést i evidenci zdravotního stavu, růstu a léků. Projekt běží na doméně mydogsvoyce.com, kde si lze předobjednat samotný obojek.

Samotný obojek měl být už dávno dostupný, ale výrobci chtěli na poslední chvíli přidat co nejvíce funkcí, tak se doba vývoje protáhla. V průběhu letošního roku by měl být dostupný již všem nedočkavým páníčkům. Obojek je lehký a z příjemného materiálu, který psa nijak neškrtí. K měření používá obojek i drobné rádiové vlny, které pes nijak necítí. Jedná se o novinku, která by se mohla stát časem hlavní výbavou každého pejskaře.

Shlédněte také

Drobné částice ze vzdálených galaxií ovlivňují počítače

Počítače považuje většina lidí za bezchybné stroje, které řídí téměř všechno kolem nás. Čas od …