Domů / Novinky / Ubuntu, alternativní systém

Ubuntu, alternativní systém

Většina dnešních uživatelů při každodenní práci s počítačem využívá operačního systému Windows od společnosti Microsoft. Poslední dobou, ale mezi počítači přibývá uživatelů s alternativními neboli open-source operačními systémy. Tyto open-source operační systémy ve velké části běží na jádře GNU/Linux.

Dříve byly tyto alternativní systémy využívány převážně pro serverové účely. V dnešní době, však existuje větší množství systémů, které míří na obyčejné desktopové uživatele. V Česku je momentálně nejrozšířenějším systém Ubuntu. Ubuntu je tu už od roku 2004 a za tuto slušnou řádku let získalo velmi mnoho příznivců. Ubuntu je na rozdíl od systémů z rodiny Windows úplně zdarma a to i pro komerční účely. Ubuntu má velmi velkou podporu aplikací.

Ať už je to emailový klient nebo počítačová hra zkrátka cokoli na co si vzpomenete. Ubuntu má také výhodu v podobě antivirové ochrany. V současné době na tento operační systém existuje velmi málo virů, které jsou již znefunkčněni stále novými aktualizacemi. I přesto můžete na Ubuntu nainstalovat antivirový program.

Řešení pro Linux je sice menší množství, ale za to jsou mnohem rozsáhlejší a bezpečnější. Mezi open-source antivirové softwary patří například ClamAV, který již chrání více než 500+tis. uživatelů. Z komerčních řad to může být například systém AVAST! FREE Edition. Ubuntu je zkrátka unikátní systém určený pro každého. Možná se vám nechce přecházet, ale můžeme vás ujistit, že když jednou přejdete už nikdy se nevrátíte zpátky!

Shlédněte také

Drobné částice ze vzdálených galaxií ovlivňují počítače

Počítače považuje většina lidí za bezchybné stroje, které řídí téměř všechno kolem nás. Čas od …