Domů / Novinky / Jaká je budoucnost virtuální reality?
Virtuální realita
Virtuální realita

Jaká je budoucnost virtuální reality?

Pokud se mluví o budoucnosti virtuální reality, tak je potřeba se zamyslet nad tím, jestli jsme vůbec na virtuální realitu připravení. Monitory a displeje se vyvíjejí dlouhou dobu, ale VR je zcela jiný svět a už nyní je jasné, že nás rozšíření této technologie v mnohém změní.

Rozdvojená osobnost

Virtuální realita se snadno postará o vytvoření našich digitálních kopií. Už nyní promítá mnoho lidí svojí digitální identitu do profilů na sociálních sítí, kde sdílí naprosto vše, od svých zájmů až po své pocity. V případě sociálních sítí jde jen o dočasnou zábavu, ale jak to je ve virtuálním světě? Zde je všechno podle našich pravidel, můžeme v něm být oblíbení, supersilní a dělat vše, co se nám zachce. Jistě se najdou i lidé, kteří budou raději žít životem ve VR realitě, než v tom svém.

Myšlenky nad hmotu

Již od počátku lidského pokolení platilo, že vyhrává a má se dobře jen ten nejsilnější. Postupem času, s lidským vývojem, ovšem začala vyhrávat inteligence nad sílou. Dnes může být člověk fyzicky sebesilnější, ale nemusí mu to zajistit ani bohaté živobytí, ani společenské postavení. Ve VR je vše o myšlenkách, pracuje se zde především hlavou, ne svaly. Ve VR realitě nezáleží na síle fyzického těla a všechny činnosti se stávají ekonomičtější. K otáčení stránek v knize není potřeba otočit stranou, stačí pohyb ruky nebo zmáčknutí tlačítka. Vývoj her, aplikací i samotné VR se bude v následujících letech velmi zdokonalovat a VR bude působit čím dál tím více skutečněji.

Opravdu skutečná virtuální realita

Zatím lze vidět VR obvykle přes velké a těžké brýle a pohyb přes ovladače, které nám připomínají, že o skutečnost nejde. Velikost brýlí se ovšem rapidně zmenší a kromě brýlí přijdou i simulátory nebo obleky, které nás doslova přenesou na místo, kde budeme hrát. Jen si představte, že ve hře začne foukat vítr a vy ho ucítíte, při procházení Grand Canyonem vám bude horko, při noční misi daleko na severu zase mráz. Technologie půjde dopředu tak, abychom si při hraní připadali stále více jako ve skutečnosti. To zcela změní zážitek a bude se jednat i o jinou zkušenost, než jakou máme z VR nyní.

Shlédněte také

CNC laser vám zajistí precizní výpalky z plechu

Laser se využívá v mnoha oblastech a jednou z nich je řezání materiálů. Jedná se …